Každý den vstávat ve 4,30…..utíkat na tramvaj…40 minut být zavěšená jak opice a klátit se na výměnách…15 minut spěchat pěšky od zastávky  na pracoviště, no to už mě nebavilo.

Kamarád co dělal ve stejném podniku mi nabídl, že mě bude brát autem. To už bylo příjemnější a mohla jsem si déle pospat. Jednoho večera mi ale volal, že si vzal mimořádnou dovolenou, tedy ráno nejedeme.

Opět jsem se tedy vydala na zastávku tramvaje, navztekaná, místo k sednutí nebylo a já bez jízdenky. Tehdy se vházely 2 koruny , zatáhlo se za páčku a vypadl lístek.

A „ON“ přišel !

Dokoupit jízdenku se nedalo, tak tedy doklady. Nemám ! Tak půjdeme Policii zjistit totožnost !

Nemohu – spěchám do práce, ale mám tady starou průkazku od D.podniku s fotkou a s prošlými měsíčními známkami.

Uspokojil se, opsal si nacionále a já dojela do práce. Lístek který mi vypsal k úhradě pokuty jsem zahodila a nadávala na úroveň dopravy a na přecpané tramvaje.

Po čase mi přišla obsílka k zaplacení pokuty. Nereagovala jsem, pak další – doporučeně. Na tu jsem odpověděla, že nevím oč jde, že městskou dopravu nevyužívám, že muselo dojít k omylu.

Další dopis, že budou částku vymáhat soudně…..no to jsem se naštvala, zašla tam osobně a řekla jim,že jak mě budou nadále obtěžovat, tak na ně podám žalobu já. Pokud někdo zneužil mojí staré průkazky, kterou jsem vyhodila do kontejneru, tak to není můj problém !

A byl klid !  Vím, že se toto nedělá…udělala jsem to před 25 lety ale tehdy jsem byla mladá a měla jsem z toho radost, že jsem se nenechala vybuzerovat.

Samozřejmě toto bylo jednou v mém životě a nedělám to, jízdenky si řádně kupuji.

 

Vaše pastel.kaMilá pastelka,

Vaša reakcia ma vobec nepoburuje. Je to aspoň malá odplata za veľkú buzeráciu a nepochopenie zo strany revízorov...

Krásny deň :-) 

Reklama