zdravý salát

Nový rok přináší každoročně u mnoha žen (a také mužů) tradiční rozhodnutí. Zhubnu! Nebo také jinak. Začnu jíst zdravě. Budu se více hýbat. Přihlásím se do fitka. Začnu používat tu mašinu na cvičení, která dodnes sloužila jako věšák na prádlo. Máte to také tak? Pomůžeme vám několika tipy.

Předsevzetí, hlavně ty novoroční, většinou nefungují. Počáteční elán nás opustí tak rychle, jako k nám se silvestrovskou bublinkovou špičkou přišel. Zdravě žít a zdravě jíst by měl člověk kvůli sobě, a protože moc chce. Začít se s tím dá v podstatě kdykoliv. Třeba právě teď. Začněte třeba tím, že budete pravidelně a hodně pít. Vodu. Čistou nebo s citrónem a bylinkami.

Jezte pravidelně, menší porce

Klasická rada, s jejímž dodržováním vám pomůže obyčejný budík v mobilu. Nastavte si časy, kdy máte jíst a nikdy nezapomenete. Brzy si na pravidelné jídlo zvyknete. Mezi jídly by měla být pauza asi dvě až tři hodiny. Sami si určíte, jaký časový rozestup vám vyhovuje. Snažte se, aby vaše strava byla pestrá a vyvážená.

Výborným tipem pro hlídání vašeho jídelníčku je aplikace Kalorické tabulky. Stačí do ní jen pravidelně zapisovat každé jídlo a pití, které si během dne připravíte. Ihned vidíte, kolik toho ještě můžete sníst, jestli máte ubrat na tucích nebo přidat na vláknině. Doporučujeme!

Hýbejte se

Bez pohybu to prostě nepůjde. Alespoň trochu. Zkuste občas někam dojít pěšky, i když jste zvyklí se vozit autem a hromadnou dopravou. Nebo začněte běhat. Krátké trasy. Přihlaste se na cvičení, začněte chodit do posilovny. Vyběhněte schody místo jízdy výtahem. Stačí fakt málo. Vyberte si to, co vám vyhovuje.

Máte chuť na něco sladkého? Zkuste mlsat zdravě. Rádi vás inspirujeme a budeme vám přinášet zajímavé recepty na zdravé, ale velice chutné pokrmy.

Banánové lívance s kokosem a ovesnými vločkami

  • 1 zralý měkký banán
  • 1 vejce
  • 50 g ovesných vloček
  • 20 g kokosu
  • trocha vody (podle potřeby, aby vzniklo hustější těsto)

Všechny suroviny společně promixujte tyčovým mixérem. Vznikne směs, jejíž hustotu určujete množstvím vody, které přidáte. Měla by být spíš hustá než řídká.

Kvalitní pánev s nepřilnavým povrchem lehce vytřete kokosovým olejem. Tvarujte malé placičky, co nejtenčí se vám podaří a opékejte je z obou stran.

Na talíři dozdobte a doplňte tím, na co máte chuť. Ovocem, tvarohem, sypejte skořicí, kakaem, nejrůznějšími nasekanými oříšky.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama