Zná to určitě každá máma, celý rok se těšíte na to, jak celá rodina vyrazíte na letní dovolenou. Příprava na dovolenou, zejména však chystání, balení a cestování padnou většinou právě na Vás.

Nejen příprava, abyste nic nezapomněly, ale hlavně cesta za vytouženou dovolenou mohou být ale zážitky dost stresující, které mohou pokazit celou dovolenou. Abyste si užili pohodlnější pobyt a cestování, vyzkoušejte několik osvědčených tipů.

Jak zabavit děti během cestování

tablet

Nejjednodušší způsob jak zabavit a utišit dítě při cestování je vzít mu do automobilu jeho oblíbenou hračku nebo třeba obrázkovou knihu.  Záleží na věku dítěte, zda si bude prohlížet obrázky a rozpoznávat věci kolem cesty, nebo si číst napínaný příběh z dobrodružné knihy. Možnou variantou ke knize je přenosný přehrávač, na kterém si můžete pustit film, seriál nebo večerníček na DVD. Zabavíte tak děti mladší i dospívající.

Večerníček i na dovolené

Pokud jedete na delší pobyt a nechcete promeškat pokračování večerníčku, oblíbený pořad nebo film - pomůže vám také přenosný DVD přehrávač

Vyberte takový, který bude mít DVB-T tuner - poslouží vám také jako přenosný televizor. Vybrat můžete např. přenosný DVD přehrávač Hyundai PDP 10809 DVBT nebo PDP 10650 DVBTR s úhlopříčkou 26 cm.

Některé modely přenosných DVD přehrávačů – např. Hyundai PDP 913 UHDVBT - umí díky funkci Record Ready, digitální televizní vysílání také nahrávat na flash disk.

Z důvodu bezpečnosti však nemůžete sledovat digitální televizi v automobilu.

Hudba a hry na cestách

Chcete dětem zpříjemnit podvečer oblíbenými zpívánkami nebo chystáte na dovolené večerní grilování s přáteli? Přenosný DVD přehrávač umí přehrávat také hudební soubory v MP3 z CD/DVD nebo flash disku.

Nevyšlo vám počasí? Můžete zabavit děti i hrami, kterými disponuje například přenosný DVD přehrávač GoGEN PDXG 772 DVBTB se dvěma gamepady.

Fotografie oživí vzpomínky

Prožili jste den plný zážitků, které si chcete večer připomenout prohlédnutím nově pořízených fotek? Není problém! Jen vytáhněte svoji SD kartu z fotoaparátu a vložte ji do vstupu v přenosném přehrávači. Můžete si tak pořízené fotografie prohlédnout na větší obrazovce a znovu si tak připomenou hezky prožitý den.

DVD

Zapojíte i v autě

A když jste mimo civilizaci? Přenosný DVD přehrávač hraje zhruba 2 hodiny bez připojení do elektrické sítě. V příslušenství je samozřejmě kabel pro zapojení do elektriky a praktický kabel pro použití v autě pro zapojení do 12 V zásuvky, ideální na delší cesty.

DVD

Většina přenosných DVD přehrávačů je vybavena otočným displejem, který můžete otočit a položit na spodní část, takže se dítě nedostane k ovládání a také s ním také lépe manipuluje.  Pokud však chcete, aby vaše dítě DVD přehrávač vůbec nedrželo, využijte brašnu pro uchycení přenosného DVD přehrávače, která připevní přehrávač na zadní část předních sedadel.

Všude s sebou

DVD

Pokud fandíte moderním technologíím, bude pro vás tím pravým, přenosný přehrávač GoGEN PMP 720, který můžete díky svým praktickým rozměrům a nízké váze vždy při sobě. Přehrávač GOGEN PMP 720 je charakteristický výrazným 7“ LCD displejem s LED podsvícením a moderním bílým designem. Model je uzpůsoben pro soudobé datové nosiče jako SD karty a USB flash disky, které se vyjímají kompaktností, odolností, vysokou kapacitou a nízkou spotřebou energie. Podporuje hned několik formátů, konkrétně JPG, MP3, WMA, AVI, DivX a XviD.

Stále online

online

Nechcete s sebou na cesty brát těžký notebook a s mobilním telefonem si nevystačíte? Ideálním kompromisem je rozhodně tablet. Připojíte se díky němu kdykoliv a kdekoliv na internet, prohlídnete si svou poštu, přečtete nejnovější zprávy nebo si na internetu vyhledáte atraktivní místa ve vašem okolí. Tablety mají dlouhou výdrž, jsou lehoučké a mají stylový design. Jsou snadno ovladatelné, takže je klidně můžete využít jako zábavu na cestách i pro své děti. Mohou si prohlížet fotky, poslouchat oblíbenou hudbu, hrát hry i sledovat nejrůznější filmy.

DVDVyzkoušet můžete např. tablet GoGEN TA 8300. Má všechny předpoklady stát se vašim dokonalým komunikačním prostředkem. Model má osmipalcovou obrazovku s rozlišením 1024 x 768 pixelů. Výkonný dvou – jádrový procesor a operační systém Android 4.1 Jelly Bean jsou zárukou vynikajícího výkonu a uživatelsky atraktivního prostředí. Tablet s operační pamětí 16 GB nabízí čelní i zadní webovou kameru. Můžete telefonovat přes Skype a pomocí druhé kamery pořizovat fotografie i videa. Samozřejmostí je internetový prohlížeč s přímým přístupem na Facebook, YouTube, Google Maps a další služby. Tablet přehrává široké spektrum formátů videí i hudby a neváží ani půl kilogramu, takže jej snadno vložíte do kabelky nebo malého batůžku.

Videozáznam z cestování

DVDMít ve svém autě přimontovanou autokameru má při dnešní hustotě provozu nezanedbatelné výhody. Může sloužit jako podpůrný prostředek pro řešení dopravní nehody nebo záznam krizových situací (vybržďování, nebezpečné předjíždění). Nebo si prostě pořiďte videozáznam z průběhu vaší cesty. Autokamera GoGEN CC 208 zdokumentuje vše, co se před vámi při jízdě odehrává a to v úhlu 120°. Výklopný, otočný 2,4“ LCD displej zajišťuje neustálé nahrávání až 15 minutového záznamu s postupným odmazáváním jeho nejstarších částí. Ukládání dat probíhá na SD kartu ve formátu AVI. Autokamera má 12V napájení a dodává se s bohatým příslušenstvím.

Více informací získáte na www.hyundai-electronics.cz a www.gogen.cz . Tak cestujte v pohodě a krásné léto.

Reklama