Za pár dní nás čekají velikonoční svátky, které se neobejdou bez beránka. Máte svůj rodinný recept, na který nedáte dopustit nebo rok od roku zkoušíte nové nápady? Vyzkoušejte recept na šlehačkového velikonočního beránka, který pro nás připravila foodblogerka Elly.

beránek

ŠLEHAČKOVÝ VELIKONOČNÍ BERÁNEK

Suroviny

  • 350 g polohrubé mouky
  • 200 g cukru krupice
  • 4 vejce
  • 1 prášek do pečiva
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • citronová kůra a šťáva z 1 citronu

Do robotu dáme všechna vejce a cukr a na nejvyšší rychlost vyšleháme do světlé jemné pěny. Přidáme smetanu, mouku, šťávu a kůru z citronu a prášek do pečiva. Jemně suroviny vmícháme a vytvoříme ne příliš husté těsto. Pokud se nám těsto zdá husté, můžeme přidat trochu mléka nebo smetany.

Formu vymažeme máslem nebo jiným tukem, vysypeme moukou.

Těsto nalijeme kousek pod okraj formy, protože nabude na objemu. Ideální je, když máme formu složenou ze dvou dílů a tak je hezká i zadní strana beránka.

beránek

Pečeme na 180 °C, asi 45 minut. Propečenost zjišťujeme stejně jako u bábovky, zapíchnutím špejle do středu. Špejle musí zůstat suchá nebo na ní mohou být nalepeny drobečky upečeného těsta. Nesmí být od těsta ulepená.

Formu vyndáme z trouby a zabalíme do vlhké utěrky. Pokud jsme dobře vymazali a vysypali, pěkně se nám vyklopí.

Náš tip:

 

ETA Gratus Maxipasta

Kuchyňský robot ETA Gratus Maxipasta je svým příslušenstvím přizpůsoben speciálně pro milovníky domácích těstovin. Celokovový robot o výkonu 1200 W za vás vyválí těsto, nakrájí nudle nebo vytvaruje penne. Současně je vybaven také mlýnkem na maso, lisem na bobuloviny, ovoce i zeleninu, nástavcem na strouhání a 4 metlami a háky na přípravu těsta i skleněným mixérem. Další příslušenství je možno dokoupit. Ve velké nerezové míse připravíte až 2,5 kg těsta. Robot Gratus jev České republice nejprodávanějším robotem posledních tří let. Více informací najdete na stránkách eta.cz

Reklama