Kdo má ve Vaší rodině na starosti nákup pneumatik? Ať už jste to vy, nebo Váš partner - pozorně si přečtěte tento článek. Standardizace štítků je krok, který Vám v nákupu nových pneumatik určitě pomůže!

drive

Od listopadu 2012 musí být podle nařízení Evropské Unie označeny všechny nové pneumatiky prodávané v EU standardizovanými štítky. Štítky konečnému zákazníkovi poskytnou základní přehledné informace a mohou být prvním vodítkem při rozhodování o výběru nové pneumatiky. Díky označení, které vypadá podobně jako například u ledniček či jiných spotřebičů, tak každý na první pohled snadno zjistí vliv pneumatiky na spotřebu paliva, přilnavost pneumatiky za mokra a klasifikaci hluku výrobku. Odborníci vítají značení standardizovanými štítky pozitivně, nicméně poradenství odborníků v oblasti výběru pneumatik bude podle nich i nadále významné.

„O zákazníky naší sítě servisů BestDrive se snažíme vždy pečovat komplexně. Do našich služeb patří i poradenství při výběru vhodných pneumatik. Povinné označení nových pneumatik vítáme, protože zákazníkovi přehledně a snadno umožní zjistit alespoň základní informace o daném výrobku,“ říká Ing. Magda Pančochová, marketingová manažerka sítě servisů BestDrive. „Cílem nového nařízení je především zvýšení bezpečnosti silničního provozu a snížení negativního dopadu dopravy na životní prostředí. Odborníci nové označení pneumatik v zásadě vnímají pozitivně, zároveň však upozorňují na to, že parametrů kvality je u pneumatik celá řada a vliv plnohodnotných testů na rozhodování spotřebitele při nákupu nových pneumatik bude vždy zásadnější. Proto bude poradenství odborníků v pneuservisech stále rozhodující,“ dodává Magda Pančochová.

Nové značení pneumatik u zákazníků vzbudí jistě spoustu otázek. Bude značení pneumatik jednotné? Stejné jak u pneumatik evropských výrobců, tak i těch, kteří pneumatiky vyrábějí mimo Evropu?

drive

„Všechny osobní, 4x4 a VAN pneumatiky, které byly vyrobeny po 30. červnu 2012, a zákazníkovi budou prodávány po 1. Listopadu 2012, už podléhají testování Evropské vyhlášky č. 1222/2009,“ uvádí Roman Sabol, obchodní ředitel servisní sítě BestDrive. „Tato vyhláška platí pro všechny pneumatiky, které budou v rámci prodávány v EU. Jak pro pláště evropské výroby, tak i pro pláště mimoevropských výrobců. Podmínky testování jsou nastaveny pro všechny stejně, Nové štítky budou informovat o třech základních parametrech pneumatik - valivém odporu pneumatiky, který má vliv na spotřebu paliva, přilnavosti za mokra, která je důležitým bezpečnostním parametrem a klasifikaci hluku,“ dodává Roman Sabol.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama