Až půl milion Čechů vyráží podle statistik cestovních kanceláří za lyžováním do Alp. Ne všichni si ale uvědomují, že kromě lyží by si neměli zapomenout přibalit také cestovní pojištění. Riziko úrazu je totiž v zimě podle ERV pojišťovny mnohem vyšší než v létě a ošetření po nehodě na sjezdovce může jít do statisíců.

lyže

„Když si například zlomíte na sjezdovce nohu, následuje transport ze sjezdovky, převoz do nemocnice, ošetření, léčení a případný převoz do Česka. Podtrženo sečteno, může to přijít na více než půl milionu korun,“ vypočítává ředitel obchodu a marketingu ERV pojišťovny Ondřej Rušikvas.

Pokud patříte k těm, kteří si myslí, že jim na cesty do ciziny stačí evropská kartička zdravotního pojištění, vězte, že jste na omylu. Na základě této kartičky vás ošetří jen ve státních zařízeních, musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí, nemáte nárok na žádné převozy. Bez cestovního pojištění nemůžete čekat ani žádné asistenční služby, vše si musíte v zahraničních nemocnicích domluvit a vyjednat sami.

Srážka s cizincem vás může přijít draho!

Ojedinělé ale nejsou ani případy, kdy český lyžař zaviní zranění zahraničního sjezdaře. Policie pak zpravidla zahájí šetření a stává se, že poškozený cizinec požaduje nemalé odškodnění. „Tady mohou jít škody až do milionů. Evidujeme například případ, kdy zraněná Italka podstoupila operaci kyčle a po českém lyžaři požadovala dva a půl milionu korun,“ říká manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny Vlastimil Divoký.

Vše si zdokumentujte!

Důležité je hned po nehodě zavolat na asistenční linku. Tam se klient dozví, jak se má zachovat. „Doporučil bych hlavně nepodepisovat nic, čemu přesně nerozumíte a situaci nepodceňovat. Podobně jako u dopravní nehody vše řádně zdokumentovat – pořídit fotografie, vzít si kontakt na svědky. Pokud se nedokážete dohodnout, klidně zavolat i policii,“ radí Vlastimil Divoký. To vše je důležité pro případný soudní spor. To, že přilba na sjezdovku patří a alkohol nikoliv, snad není třeba připomínat.

Pojištění na den za cenu piva

ERV pojišťovna nabízí speciální pojištění pro lyžaře SkiLight. Pořídíte ho už od 25 ti korun za den. Za to na alpských sjezdovkách nepořídíte ani pivo. U ERV najdete i speciální tarify pro rodiny s dětmi až do 18 ti let. Cestovní pojištění až pětičlenné rodiny na pět dní v Alpách vyjde na 730 Kč. „ Naše pojištění je komplexní a jsou v něm vysoké limity - tři miliony na léčebné výlohy a jeden milion korun pro odpovědnost za škodu na zdraví,“ doplňuje za ERV Ondřej Rušikvas.

Klientské centrum

Klientské centrum

ERV pojišťovna, a. s.
Křižíkova 237/36a
186 00 Praha 8
Tel. 221 860 860

Více informací najdete na stránkách www.ERVpojistovna.cz