Až půl milion Čechů vyráží podle statistik cestovních kanceláří za lyžováním do Alp. Ne všichni si ale uvědomují, že kromě lyží by si neměli zapomenout přibalit také cestovní pojištění. Riziko úrazu je totiž v zimě podle ERV pojišťovny mnohem vyšší než v létě a ošetření po nehodě na sjezdovce může jít do statisíců.
„Když si například zlomíte na sjezdovce nohu, následuje transport ze sjezdovky, převoz do nemocnice, ošetření, léčení a případný převoz do Česka. Podtrženo sečteno, může to přijít na více než půl milionu korun,“ vypočítává ředitel obchodu a marketingu ERV pojišťovny Ondřej Rušikvas.
Pokud patříte k těm, kteří si myslí, že jim na cesty do ciziny stačí evropská kartička zdravotního pojištění, vězte, že jste na omylu. Na základě této kartičky vás ošetří jen ve státních zařízeních, musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí, nemáte nárok na žádné převozy. Bez cestovního pojištění nemůžete čekat ani žádné asistenční služby, vše si musíte v zahraničních nemocnicích domluvit a vyjednat sami.
Srážka s cizincem vás může přijít draho!
Ojedinělé ale nejsou ani případy, kdy český lyžař zaviní zranění zahraničního sjezdaře. Policie pak zpravidla zahájí šetření a stává se, že poškozený cizinec požaduje nemalé odškodnění. „Tady mohou jít škody až do milionů. Evidujeme například případ, kdy zraněná Italka podstoupila operaci kyčle a po českém lyžaři požadovala dva a půl milionu korun,“ říká manažer marketingu a komunikace ERV pojišťovny Vlastimil Divoký.
Vše si zdokumentujte!
Důležité je hned po nehodě zavolat na asistenční linku. Tam se klient dozví, jak se má zachovat. „Doporučil bych hlavně nepodepisovat nic, čemu přesně nerozumíte a situaci nepodceňovat. Podobně jako u dopravní nehody vše řádně zdokumentovat – pořídit fotografie, vzít si kontakt na svědky. Pokud se nedokážete dohodnout, klidně zavolat i policii,“ radí Vlastimil Divoký. To vše je důležité pro případný soudní spor. To, že přilba na sjezdovku patří a alkohol nikoliv, snad není třeba připomínat.
Pojištění na den za cenu piva
ERV pojišťovna nabízí speciální pojištění pro lyžaře SkiLight. Pořídíte ho už od 25 ti korun za den. Za to na alpských sjezdovkách nepořídíte ani pivo. U ERV najdete i speciální tarify pro rodiny s dětmi až do 18 ti let. Cestovní pojištění až pětičlenné rodiny na pět dní v Alpách vyjde na 730 Kč. „ Naše pojištění je komplexní a jsou v něm vysoké limity - tři miliony na léčebné výlohy a jeden milion korun pro odpovědnost za škodu na zdraví,“ doplňuje za ERV Ondřej Rušikvas.
Klientské centrum
ERV pojišťovna, a. s.
Křižíkova 237/36a
186 00 Praha 8
Tel. 221 860 860
Více informací najdete na stránkách www.ERVpojistovna.cz
Nový komentář
Komentáře
Myslím si, že při cestě autem v zimě existuje i zvýšené riziko, že člověk nabourá, a tak vždycky když jedeme s rodinou lyžovat autem, zakladám přes https://www.top-pojisteni.cz/havarijni-pojisteni havarijní pojištění.
Tak to my, když jedeme do hor, tak nejezdíme do Alp, ani podobně, ale po naší vlasti. Protože Alpy jsou tak nějak mimo naši finanční ligu, ale kdybychom se tam někdy podívali, tak asi taky jedině s pojištěním, hlavně kvůli dětem. Letos jsme taky byli na Silvestra na hory, bylo to super. Bylo to jako každý rok v Rokytnici nad Jizerou (http://www.sporthotel-bohemia.cz/). Měli jsme to hezky rozdělené, manžel a děti na svahu a já na masáži a kosmetice.
Nechystám
Jindriska8 — #9 Tak to by chtělo extra připojištění
Já myslela, že VVS už skončila, a ony jsou tady ty pitomé komentáře pořád
nelyžuji, zato sánky jsem využívala i na horách

nikam se nechystam a lyzovat neumim
Trefa:lyzovat nejezdim,ale kdo jede do zahranici by bez pojisteni nemel jezdit.
Na lyže bych bez pojištění nejela
... tak já se nechystám....
Nelyžuji,pouze sáňkuji
To chce vždy pořádnou pojistku, člověk nikdy neví
Milion na odpovědnost je málo.
kdo by to byl řekl, že na lyže je pojištění třeba víc (o zahraničí nemluvě), než na běžnou chůzi po městě či válení doma
také nelyžuji ani nebudu
Já nelyžuji :-)
Žofie — #2 lidicka — #1
jsme na tom stejně
Lyžovat se nechystám ani v Alpách ani jinde, takže pojištění netřeba