Nevíte, co s nadcházejícími dny volna? Vydejte se na hory, meteorologové předpovídají ideální podmínky pro milovníky zimních sportů. Ale nezapomeňte si kromě lyžařského vybavení také opalovací krém. Prý nás čeká i sluníčko. To má hřát hlavně v sobotu.

Provozovatelé horských středisek lákají vevyšších polohách až na 120 centimetrů sněhové peřiny. Na většině z nich posledních dnech napadl čerstvý sníh. Dobré podmínky pro lyžaře jsou však hlášeny i z menších lyžařských areálů v nižších nadmořských výškách.

Z Krkonoš hlásí 120 centimetrů sněhu a ve Svatém Petru mají v plánu tento víkend otevřít showpark. V Jizerských horách napadlo až 40 cm sněhu a od sředy opět funguje Sportovní areál Ještěd. Z Klínovce hlásí až metr sněhu a nejlepší podmínky za poslední roky jsou podle ČTK také na Šumavě. Otevřený je tu kompletně celý areál včetně nejprudší české sjezdovky Šance. Lyžování se zábavou můžete spojit například v Orlických horách – v Žamberku se v sobotu koná tradiční masopust se zabíjačkovými hody.

Ať už se vydáte na na sjezdovky, běžkařské tratě nebo do showparků, mějte se na pozoru. Rozhodně nebudete jediní, kteří si přijednou zimních radovánek užít.

lyzarka

Reklama