Každý pátý Čech je zapálený cyklista, který na kole jezdí několikrát do týdne a vyráží i na delší výlety. Není divu, že zájem o cyklodovolené roste. Chystáte se letos v létě také na kola? Víte, jak poznáte hotel, kde vás s kolem nejenže nevyženou, ale uvítají, a navíc se dočkáte i speciálních služeb?

1

Místa, která jsou vhodná pro ubytování cyklistů, jsou označená certifikátem Cyklisté vítáni. Do projektu jsou zapojeny dnes už desítky podniků v Česku, včetně některých hotelů ze sítě OREA HOTELS – komfort pro cyklisty tak může mít podobu i čtyřhvězdičkového hotelu. Jaké podmínky musí hotel splňovat? První je možnost ubytování jen na jednu noc a druhou snídaně, která bude energeticky vydatná, ale zároveň s minimem tuků. Dále musí disponovat uzamykatelnou místností/boxem pro úschovu kol a nabízet i takový servis, jako je možnost umytí kola, poskytnutí nářadí na jednoduché opravy i možnost vyprat si dres. K dispozici musí být lékárnička a dostatek informačních materiálů o cyklotrasách v okolí.

Nechte se po cyklotúře hýčkat!

V OREA HOTELS jdou navíc ještě dál a cyklistům dopřávají v rámci letních cyklistických balíčků ještě větší komfort. Po náročné túře se můžete zregenerovat na masáži, zaplavat si v bazénu či načerpat nové síly v sauně nebo vířivce. K většině cyklistických pobytů pak klienti dostanou i cyklomapy, k některým obědový balíček. V ceně může být i zapůjčení kol.

Kam v Česku vyrazit – hory jsou pro zkušenější

Hotely s certifikací „Cyklisté vítáni“ jsou rozeseté po celém Česku – a je jen na vás, kam na dovolenou na kolech vyrazíte – zda do hor, nebo po rovinkách podél Baťova kanálu.

2

V posledních letech zažívá cyklistika boom na Šumavě: není divu, autem se do zón národního  parku nedostanete, pěšky ty dlouhé vzdálenosti leckdy na jeden zátah neujdete. Spousta tras vznikla ve spolupráci s národním parkem. Hlavním tahákem je příroda, pozor ale na to, že trasy jsou náročnější, často s velkým převýšením a vedené v terénech. Tady budete potřebovat horské kolo a večer pak třeba relaxační masáž v OREA Wellness Hotelu Horizont, který disponuje až překvapivě perfektně vybaveným wellness. S podobnými podmínkami počítejte i v Krkonoších. Pro fajnšmekry je tady takzvaná Krkonošská diagonála – náročný 70kilometrový výlet. O poznání snadnější terény pak najdete podél řeky Moravy. Zdejší cyklotrasa měří asi 80 kilometrů a najet na ni můžete v Otrokovicích. Čeká vás rovinka, přehledný terén a spousta zajímavých míst. Podobně jako třeba v okolí Mariánských Lázní, kam můžete vyrazit třeba z oblíbeného rodinného OREA Hotelu Monty.

Velká část hotelů patřící do sítě OREA HOTELS nabízí cykloturistům perfektní zázemí pro ně i pro jejich kola, výborné jídlo i wellness služby.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama