barva

Ano, i bytové trendy podléhají módě. Nejen v designu nábytku, materiálech, vzorech, ale i v barvách se každoročně objeví nějaká novinka. Letos to na plné čáře vyhrál odstín zvaný „zlatý okr“. Jak se vám líbí?

Tohle téma je pro mě jako stvořené. Nedávno jsme se přestěhovali do nového bytu a stále ho dotváříme k obrazu svému. Při prvním malování jsme zvolili univerzální bílou, protože jsme potřebovali hlavně čisté stěny. Ale věděli jsme, že to tak nezůstane napořád. Až se zabydlíme a vyřešíme „technické záležitosti“ začneme uvažovat i o barvách.

Byt si sám řekne, jaké budou nejvhodnější, aby získal útulnost a větší šmrnc.

Moc se na ten proces těším, protože v minulém bytě jsem k tomu nenašla nikdy odvahu. Skosené stropy a spousta prapodivných úhlů byla sama o sobě tak dramatická, že jsem se experimentům s barvami raději vyhýbala.

Ale teď mám konečně volné pole působnosti. Brzy bude jaro a to je (jak známo) pro změny ideálním časem. A barva roku mi tak trochu „kápla“ do noty.

Působí teplým a uklidňujícím dojmem, jako když se obklopíte hebkým sametem. Je vysoce elegantní a vyvolává dojem luxusu, a přitom je velmi univerzální a snadno kombinovatelná.

Zlatavé odstíny se dobře doplňují nejen s chladnými tóny barevné palety, (např. ultramarínovou modří), ale překvapivě i s pudrově růžovou, lila a khaki. S těmito barvami vytváří nečekanou, velmi moderní kombinaci, která dodá každému interiéru neopakovatelné kouzlo.

Mě osobně by tohle spojení nikdy nenapadlo, ale člověk se stále učí.

Pokud se vám tato barva líbí, ale zatím si ji neumíte představit v reálu, podívejte se do fotogalerie, kde najdete spoustu inspirace.

Foto: Facebook Dulux

Čtěte o dalších barevných kombinacích:

Reklama