Dominikánská republika je symbolem pro exotiku. Teplé moře, slunce a exotický, vlhký vzduch je rájem pro cestovatele. Na některých plážích ale můžete narazit na chaluhy a řasy, které trochu kazí dojem z ideální pohody. Jistotou v této destinaci je lokalita malého ostrova Saona.

sas1.jpg
Foto: Shutterstock

Dostanete se sem velmi jednoduše. Ostrov Saona je jedním z největších lákadel místních cestovních agentur, takže stačí si jen koupit výlet. Nebude to úplně levné, připravte si 100 až 170 USD (2 206 až 3 751 Kč), podle toho jaký typ lodi a jaký komfort si zvolíte.

Karibský ostrůvek Saona vypadá úplně přesně, jako by vypadl z katalogu cestovních kanceláří lákajících na dovolenou snů. Právě proto jde o jedno z nejpopulárnějších a nejžádanějších míst v Dominikánské republice. O tom jsem se přesvědčila při své cestě.

as.jpg
Foto: Klára Křížová

Ostrov Saona leží blízko velmi oblíbeného letoviska Punta Cana, vyplouvá se z přístavu v Bayahibe. Sem vás sveze autobus, který vás vyzvedl z hotelu. Octnete se v klasické exotické marině – spousta lodí, jedna z nich je vaše. A ta vás přepraví na blízký katamarán plující na ostrov Saona.

Naše cesta katamaránem trvala necelou hodinu. Měli jsme možnost se po cestě vykoupat, zašnorchlovat si a užít si krásu tyrkysového průzračného moře. Při jedné ze zastávek bylo v tyrkysové laguně mnoho mořských hvězdic. Byly opravdu moc pěkné a daly se díky slunci a bílému písku hezky vyfotit. Všichni z naší lodi dodrželi zákaz a nikdo na ně nesahal.

kaka.jpg
Foto: Shutterstock

Po krátkých zastávkách, kdy jsme měli možnost se koupat a šnorchlovat náš katamarán pokračoval do cíle, na pláže Saony. Výhodou je, že katamarány mohou kotvit blízko u břehu, takže na břeh pohodlně dojdete po svých.

Pláže jsou opravdu pohádkové. Tak, jak si je vysníte, když si představíte karibský ráj. Pro výletníky je tady připravený oběd, my jsme měli kromě kuřecího masa a vepřového také mořské plody a grilovanou langustu. Po obědě se jen koupete a užíváte si jedinečnost tohoto místa.

616fefbce78acblobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Pokud budete v Dominikánské republice, tento výlet určitě doporučuji. Jen musíte odolávat neustále nalitým koktejlům Cuba libre, které vám neustále přináší posádka vašeho katamaránu. V tom vedru a na žhavém slunci se vám může velmi brzy motat hlava. Ale to by nebyl Karibik, bez tohoto tradičního nápoje.

Reklama