Léto je obdobím, kdy za příznivého, a mnohdy horkého počasí rády zchladíme své tělo někde u vody, ať již u rybníka nebo v bazénu.  Je to přece tak příjemné!  Ale u mnohých z nás je to vykoupeno následnými nepříjemnostmi v naší intimní oblasti, zejména u těch, které měly takové zážitky již v minulosti.

Při koupání a následném slunění v mokrých plavkách totiž může dojít k narušení fyziologické rovnováhy prostředí pochvy a důsledkem toho je vaginální zánět, jehož původcem je až v 80 % případů kvasinka Candida albicans.

Pak nám nezbude, než dojít do lékárny a zakoupit si některý z volně prodejných léků s antimykotickými účinky, nebo při závažnějším průběhu navštívit gynekologa, který nasadí odpovídající léčbu.

candivacAle ouha, po určitém období úlevy se až u poloviny žen objeví recidiva. Ve většině případů je příčinou narušená obranyschopnost organizmu, kdy se tělo nedokáže vlastními silami bránit před dalším přerůstáním kvasinek.

Jedním ze způsobů jak zvýšit celkovou obranyschopnost organismu i vaginálního prostředí je ovlivnění imunitních mechanismů prostřednictvím imunomodulačních přípravků. Originálním českým přípravkem určeným ke zvýšení nespecifické imunity je přípravek CANDIVAC, který byl vyvinutý ve spolupráci s odborníky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „CANDIVAC je patentovaný přípravek obsahující unikátní kombinaci vysoce přečištěných neškodných částí mikroorganismů ze 4 originálních, patentovaných kmenů kvasinek a bakterií, které se nejčastěji na vzniku poševních infekcí podílejí. Přípravek CANDIVAC příznivě ovlivňuje imunitní systém a napomáhá zvyšování obranyschopnosti organizmu, zvláště vaginální sliznice. Tato terapie prokázala podporu buněčné imunity a prodloužení bezpříznakového klidového období mezi jednotlivými atakami nepříjemného onemocnění,“ vysvětluje doc. MUDr. Vít Unzeitig, CSc.

Doplněk stravy CANDIVAC je volně prodejný bez lékařského předpisu. Na rozdíl od jiných přípravků, které je nutné užívat s často nekomfortními aplikátory, je k dispozici ve formě kapslí, které se polykají a zapíjejí tekutinou. Jedno balení obsahuje dávku na tři měsíce a je možné jej užívat společně s antimykotiky. CANDIVAC se užívá podle následujícího schématu: 1 kapsle denně, nejlépe nalačno po dobu 10 dní, poté 20 dní vynechat a opět užívat 1 kapsli denně po dobu 10 dní, následně opět 20 dní vynechat a opět užívat 1 kapsli denně po dobu 10 dní.

candivacPo ukončení tohoto základního tříměsíčního cyklu užívání přípravku CANDIVAC® je možno kúru po opětovné 20 denní přestávce podle stejného schématu podávání zopakovat. Pro docílení dlouhodobějšího efektu lze přípravek užívat i vícekrát ročně.

Ke zvyšování nespecifické imunity jej vhodný jak pro ženy, tak pro muže. Dostupný v lékárnách. Více informací je dále k dispozici na www.candivac.cz.

Reklama