Třpytící se prachový sníh, azurově modré nebe, zasněžené vrcholky modrajících se gigantů švýcarských Alp, sýrové fondue a káva s pravou švýcarskou kořalkou „schnaps“. Máme pro vás také tipy na krásné ubytování!

 

Díky nové přímé letecké lince easyJet Praha-Basilej, to je od 10. března 2006, je tento zimní ráj vzdálen tři hodiny cesty, z nichž let samotný trvá pouhou hodinu a čtvrt.

 

Z basilejského letiště je to pak hodinu cesty do lyžařského střediska Klewenalp-Stockhütte, v Urnských Alpách, kde na Vás čeká jedno z nejkrásnějších švýcarských jezer Vierwaldstättersee. Toto středisko je vhodné pro rodinnou dovolenou a je určeno začátečníkům a středně pokročilým lyžařům. Můžete se ale také vydat do vzdálenější oblasti Jungfrau, která je nádherná! (Z Prahy 800 km, z Brna 980 km)

 

Hodinu a půl cesty z letiště se pak nachází lyžařské středisko Engelberg. V jeho okolí  naleznete hned několik významných lyžařských areálů – Titlis, Trübsee a Jochstock nebo Fürenalpen a Brunni. Titlis, vysoký 3 238 m, patří mezi nejvýše položený ledovec středního Švýcarska a je určen se svou 12km dlouhou sjezdovkou s převýšením 2 000 m zkušeným lyžařům stejně tak jako snowboardistům. Brunni je pak se svým Yeti Parkem a slunečnou polohou určen zejména dětem. Pro snowboardisty jsou připraveny dva snowparky – Brunni Snowpark a Jochpass/Engstlen Terrainpark s halfpipe, quarterpipe, atd.

 

Dvě a půl hodiny cesty z letiště se rozprostírá vyhlášené středisko Arosa (1739 m-2653 m) známé pro svou jedinečnou atmosféru díky 8-12 hodinám slunečního svitu denně a sněhové nadílce, kterou mají na svědomí severní svahy. Středisko se svými 70 km upravených sjezdovek je určeno na sjezdové lyžování, carving, snowboarding nebo běžky.

 

Pokud si rezervujete letenky již nyní na www.easyJet.com, bude vás jedna zpáteční letenka stát pouze 1 300 Kč + 1 320 Kč za pár lyží/snowboard (včetně bot a holí). A jestliže znáte easyJet, víte, že na rozdíl od ostatních leteckých společností nabízí vždy konečné ceny letenek, včetně tax a poplatků.

 

Pokud se vydáte do oblasti Jungfrau, která také není daleko (z Prahy 800 km, z Brna 980 km) a je velmi krásná, můžete využít nabídky naší spřátelené cestovní kanceláře SMART travel! Tipy najdete ZDE:

 

Co vám SMART travel může nabídnout?

 

Zájezdy do jedné z největších lyžařských oblastí Švýcarska pod impozantní kulisou tří hlavních vrcholů Eiger (3 970 m), Mönch (4 099 m) a Jungfrau (4 158 m).

 

Alpské malebné městečko Lauterbrunnen (768 m), ubytování si můžete vybrat v následujících objektech:


Chalet im Rohr - turistická chata, ubytování v 1- až 4lůžkových pokojích, lůžka s povlečením, na pokojích umývadlo. Na chodbách společné WC (9x) a sprchy (6x). K dispozici jídelna zároveň jako společenská místnost a dále lyžárna. Parkování zdarma. Tuto chalupu jsme vyzkoušeli, nalézá se přímo v centru městečka Lauterbrunnen, SKIBUS zastavuje skoro před domem.

 

 


Hotel Staubbach - příjemný rodinný hotel, ubytování v 1- až 4lůžkových pokojích, sprcha a WC na pokojích nebo na patře. V objektu klubovna, restaurace, bar. Parkování zdarma.

Oba objekty se nacházejí v těsném sousedství a leží poblíž centra městečka, cca 500 m od dolní stanice zubaček do Mürrenu a Kleine Scheidegg a cca 30 m od skibusu na Stechelberg (Schilthorn).

 

Stravování pro oba objekty zajištěno v Chalet im Rohr formou polopenze, začíná v den příjezdu večeří a končí v den odjezdu snídaní. Stravu připravuje český kuchař - česká kuchyně. Při pobytu je možno zakoupit za Kč nápoje (kávu, pivo, alkoholické i nealkoholické nápoje) a občerstvení dle aktuální nabídky. Strava byla výborná, při večeři dostanete polévku, hlavní jídlo, zákusek, ovoce. Velké porce, milý kuchařský tým.

 

Doprava: zájezdový autobus, možnost vlastní dopravy (viz slevy).

 

V ceně:

Doprava – tu si ale můžete řešit individuálně – např. letenkou easyJet nebo vlastním autem

5x ubytování s polopenzí v Chalet im Rohr

5denní skipas Grindelwald - Wengen

Turistická taxa

Kompletní cestovní pojištění

Vedoucí zájezdu

 

Více o cenách a nabídce se dozvíte ZDE

Vše o cestovní kanceláři SMART travel a o dalších zájezdech do Alp se dozvíte na jejich stránkách:

www.smarttravel.cz

 

 

 

 

 

 

 

Reklama