Oslavy narozenin a svátků či různých rodinných výročí, svateb, slavnostních promocí, kariérních úspěchů nebo jen příjemné posezení s přáteli. Příležitostí, kdy se potkáváte se svými blízkými a trávíte s nimi důležité chvíle v životě, máte v průběhu roku dost, a proto je dobré znát 5 základních pravidel, která tvoří každou správnou oslavu! Musí to přeci být nezapomenutelný zážitek pro všechny hosty.

párty

Zdroj: www.shutterstock.com

 Každá akce většího i menšího typu si žádá pečlivou přípravu. Aby si vaši hosté oslavu pořádně užili, potřebujete mít dobrý plán – od hostů, dekorace až po jídlo a program. Je vhodné si sestavit časový harmonogram i rozpočet, díky nimž předejdete zmatkům a předem si ujasníte, kolik chcete do oslavy investovat.

1. V hlavní roli oslavenec

Základní otázkou, která ovlivňuje ostatní specifika a styl akce, je: pro koho je oslava určena. Narozeninová party pro vaše děti bude jistě vypadat jinak než oslava diamantové svatby rodičů. U dětí doporučujeme zvolit téma, které je trendy a in, ať už to bude podmořská párty Spongeboba, či trochu hororová oslava ve stylu Monster high. Dále je důležité vymyslet atraktivní název a vytvořit originální pozvánky. U oslav většího rozsahu je pak obzvlášť důležité znát počet hostů, protože od něho se následně bude odvíjet občerstvení, program či samotné místo konání.

2. Restaurace, zahradní party či domácí pohoda?

Pro menší rodinné sešlosti vám dobře poslouží obývací pokoj nebo zahrada, když to počasí dovolí. Pokud se rozhodnete vyměnit domácí prostředí za restaurace a jiné podniky, jak se poslední dobou stává zvykem, nepodceňujte jejich výběr. Doporučujeme jít si předem ochutnat nabídku jídla, obhlédnout prostor a zhodnotit ochotu personálu. V případě spokojenosti si můžete rovnou místo na daný termín rezervovat.

3. I oslava prochází žaludkem

Další důležitou položkou na seznamu je jídlo a pití. Pokud pořádáte oslavu v rodinném a přátelském kruhu, pravděpodobně víte, kdo se stravuje zdravě, zda je někdo vegetarián či se naopak neobejde bez masa. V opačném případě by měl stůl hrát pestrostí a nabízet širokou škálu jídel a nápojů, aby si každý mohl vybrat podle své chuti. A kde jinde než na oslavě by hosté měli ochutnat něco, na co nikdy nezapomenou? Exotické nápoje, skvělé víno, či chutné sendviče jsou na místě.

4. Program nesmí nudit

V neposlední řadě se zaměřte na program, zejména pokud chystáte oslavu pro malé děti. Děti na rozdíl od dospělých nevydrží sedět dlouho na místě. Proto do programu zařaďte hry, soutěže, výrobu kostýmů, dekorace, hudbu či oblíbené kreativní tvoření jako malování na obličej apod. Netradiční program samozřejmě ocení přátelé, partneři a rodina. Do programu můžete zařadit adrenalinové motokáry, laser game nebo gastronomické kurzy či plavby na lodi. Originalitě se meze nekladou.

5. A hlavní bod oslavy – Dort s velkým „D“dort

 

Sfouknutí svíček na dortu je krásnou tradicí a u žádných oslav by proto dort neměl chybět. Sáhněte po moderních a lehkých dortech, které svou plnou chutí překvapí každého. Pokud nestíháte péct, pak se nebojte dort koupit. Čas, který ušetříte, můžete věnovat přípravě programu. Domácí dorty z prvotřídních surovin vám připraví například v kavárenském řetězci CrossCafe. Který milovník zdravého životního stylu by neocenil například mrkvový dort s ořechy?  Dort vám navíc zabalí do elegantní krabice, která z dortu dělá krásný dárek.

dort

„Přestože domácí dort bude vždy nejlepším dárkem pro každého oslavence, je pravdou, že se dorty stále častěji kupují, než aby si je lidé vyráběly doma. Tady je nutné upozornit na výrazné rozdíly v kvalitě nabídky dortů. Jako u každého jiného jídla, tak i u dortů jsou suroviny a receptury alfou i omegou úspěchu. Dort by měl být připraven z těch nejlepších ingrediencí. Při použití domácích výrobních postupů to bude na výsledku opravdu znát,“ komentuje aktuální trend Luboš Martínek, ředitel společnosti  CrossCafe Original.

www.crosscafe.cz

Reklama