Různobarevné kraslice, veselí zajíčci, slepičky, beránci, pomlázky a jarní květiny. Zkrátka, velikonoční tabule, jak má být. A nejen tabule, vyzdobit si můžete celý byt.

 

Velikonoční stůl

Jaro symbolizující pastelové tóny, jako zelená, žlutá, oranžová, modrá…

Hezky bude např. vypadat ubrus a prostírání v zelené barvě v kombinaci se žlutou, ale i kombinace žluté s modrou nebo modré se zelenou, žluté s oranžovou, všechny tyto barvy se budou v kuchyni hezky vyjímat.

Na ubrus v libovolné barvě, kterou si zvolíte, naaranžujte vhodnou barvu prostírání a nádobí tak, abyste vytvořili zajímavou kombinaci.


Doprostřed stolu můžete naaranžovat třeba třípatrový stojan s vajíčky.

Všechna tři patra vyložte papírovou trávou nebo trávou skutečnou a ozdobte různobarevnými vajíčky a květinami. Aby živá tráva vydržela co nejdéle, můžete jednotlivá patra vyložit alobalem, na který nasypete zeminu a trávu na ni vysijete. Za několik dní vám tráva vzejde.

 

Zelenou dekoraci můžete také vysít do květináče.

Budete k tomu potřebovat osení (seženete v každém květinářství), květináč a zeminu.

Setbu byste měli provádět 7–10 dnů před velikonočními svátky, aby byla hezky svěží.

Do květináče nasypte zeminu asi 2 cm pod okraj, posypte vrstvou osení a znovu přikryjte vrstvou zeminy. Povrch osázeného květináče trochu přitiskněte a zalijte. Za několik dní začnou semínka rašit. Osení je potřeba pravidelně zalévat.

Takto vzrostlé osení můžete ozdobit různobarevnými vajíčky nebo můžete do květináče zapíchat jako dekoraci vyfouknutá vejce na špejli a ozdobit barevnými stuhami.

 

Na stole by potom neměla chybět pomlázka, velikonoční mazanec či beránek a různá kuřátka a zajíčci. Fantazii se meze nekladou.

 

I v obývacím pokoji jsou Velikonoce

I v této části místnosti se Velikonoce hezky vyjímají.

Na konferenční stolek můžete postavit vázu z čirého skla, do které vložíte trávu a zapíchnete pomlázku. Do vázy s vodou také můžete dát zlatý déšť v kombinaci s mladými vrbovými větvičkami s rozkvetlými zelenými lístečky, které můžete ověsit různými kraslicemi. Takto můžete ozdobit i rostliny v květináčích. Nejlépe se budou vyjímat na vysokých zelených rostlinách.

 

Překvapení pro děti

Dětem se jistě budou líbit ptačí hnízda, která vypadají jako pravá.

Slaměné hnízdo seženete v obchodě s košíky. Hnízdo můžete vystlat trávou a položit do něj malovaná vajíčka, spíše menší, aby se v hnízdě hezky vyjímala. Můžete použít i vajíčka čokoládová, která děti potěší a která bez pochyby dojdou ocenění. Ty pak ještě můžete zakrýt nějakou slepičkou či jiným opeřencem. A hnízdo bude jako pravé.

 

Hezké Velikonoce a bohatou pomlázku.

Reklama