Příroda nám nadělila určitý tvar postavy, který je nám geneticky daný. Smiřme se s tím, že to nezměníme. Co změnit můžeme, je pohled na sebe sama. Zahodit mindráky a mít dobrý pocit, že mi to sluší. Naštěstí existují triky, jak vyvážit proporce, zvýraznit přednosti a schovat nedostatky. Nejen o tom bude náš módní seriál.

Neznám ženu, která by byla se svou postavou stoprocentně spokojená. Pokud jste to právě vy, pak jste šťastná osoba. Stále slyšíme a čteme, že každá jsme jedinečná a svým způsobem krásná... ale co když to samy necítíme? A často si nevíme rady a dopouštíme se oděvních přešlapů, které nám spíš škodí.

fashion

Zdroj: www.shutterstock.com

Může za to nedostatek soudnosti, pohodlnost, nebo dokonce rezignace? Já věřím, že ve většině případů si to ani neuvědomujeme. Někdy je hodně těžké podívat se na sebe zvenčí, umět se správně rozhodnout a posoudit, jestli právě tenhle střih, barva nebo styl nám sluší.

A tak nosíme oblečení, které se k naší postavě třeba vůbec nehodí.

Do jisté míry se to dá „hodit“ na módní trendy a uniformitu v obchodech, které nenabízí širší škálu střihů a velikostí. Když se „nosí“ krabicově krátké topy, těžko seženete (třeba pro vás vhodnější) vypasovaný a dlouhý, atd.

Teď možná trochu přeháním, ale sama se s tím občas potýkám. Také mám své slabiny, a věřte, není jich málo.

A tak moc dobře vím, jak je fajn, když se můžu někoho zeptat na názor. „Co myslíš, můžu si dovolit (trendy) kalhoty nad kotníky, když mám krátké nohy?“

Není nad dobrou radu. A tak mi dovolte, abych se v našem seriálu ujala role rádce.

Ne že bych věděla úplně všechno, nikdo není neomylný, ale už jsem oblékla tolik různých postav, že už nějakou praxi mám.

A nejde jen o postavy s problémem, že někde něco přebývá, ale může to být i naopak. Že se nám něčeho nedostává.

Vždyť to možná znáte: Nohy by mohly být delší, prsa větší, zadek pevnější. Jak už to chodí, většinou toužíme po tom, co nemáme. Ale buďme soudné a neklaďme si nereálné cíle. Zapomeňme na pofiderní „ideál“ krásy, který napáchal víc škody než užitku, a pojďme se soustředit samy na sebe.

Naučit se porozumět své postavě, umět ji správně určit a najít styl, který je pro ni (ne-li ideální), tak alespoň nejvhodnější.

První díl budu věnovat základním typům postav. Co je pro ně charakteristické, a jak je co nejsnáze určit.

Půjdete do toho se mnou, milé čtenářky? Budu moc ráda za všechny vaše názory, připomínky a přání. Velmi mi pomůže, když mi napíšete, co byste chtěly v seriálu mít. Můžete se svěřit i se svým problémem, a já se ho pokusím vyřešit. Pište buď přímo do diskuze pod tento článek, nebo do vzkazů.

Čtěte také:

Reklama