pup.jpg
Foto: Shutterstock

Častá změna kosmetických produktů
 
Kosmetický trh je jedním z největších na světě a stále se rozrůstá. Proto není divu, že na nás za každým rohem vykoukne nějaká novinka a ta skýtá mnohá lákadla. Každý další produkt totiž slibuje ještě lepší účinky, které samozřejmě nutně potřebujeme vyzkoušet. Časté střídání kosmetiky ale naší pleti spíše uškodí, než prospěje. Proto se držte osvědčených produktů a u každé novinky, kterou chcete vyzkoušet, setrvejte alespoň 2 měsíce, abyste zjistili, zda vám vyhovuje.
 
Nesmývání čisticích produktů
 
Tento bod by pro mnohé z nás mohl být rozhodujícím – všechny čisticí produkty na pleť musíme následně smýt vodou! A tím se nemyslí pouze gely nebo mléka, ale také všechna tonika a micelární vody. Produkty na čištění jsou totiž opravdu jen a pouze na čištění a na pleti by v žádném případě neměly zůstávat. Uvidíte, že se vám díky vyvarování se této chyby pleť zlepší o 100 %.
 
Používání produktu s koncentrovanou přírodní složkou
 
Přírodní kosmetika je skvělá a má spoustu výhod, kvůli nimž se stává stále oblíbenější. Taky ale obsahuje např. různé esenciální oleje i ve vysokých koncentracích, které mohou naši pleť, zvlášť pokud je citlivá, zbytečně dráždit. Je zde také vyšší riziko alergie na některou přírodní složku, a proto i s přírodní kosmetikou opatrně!
 
Silná parfemace v produktu
 
Když se zadíváte na zadní stranu produktů, konkrétně na jejich složení, téměř u všech najdete parfemaci. Produkty ji obsahují hlavně proto, že se často rozhodujeme o koupi určitého kosmetického produktu právě na základě toho, jak nám voní. Parfemace je ale jedním z nejsilnějších alergenů. Proto vybírejte produkt na pleť tak, aby parfemace byla na posledním místě ve složení nebo ji ideálně vůbec neobsahovala.
 
Nedostatečná hygiena
 
Časté problémy s pletí souvisí s nedostatečnou hygienou. Pozor, to není urážka! Některé zvyky ale nemáme tak zautomatizované... Za nedostatečnou hygienou se skrývají věci jako: málo časté čištění kosmetických štětců, praní ručníků (speciálních pro osušení obličeje) nebo povlaků na polštář a nedezinfikování mobilu. U všech zmíněných příkladů totiž hrozí, že si na pleť zbytečně zaneseme bakterie, které způsobí jednu z forem akné.
 
Zdroje: Skincare odborníci a jejich IG: @lenkacoufalova, @patricia___mattis @hyram

Reklama