Foto: Shutterstock

„Základem zimní péče o pleť je zvolit výživnější krém než ten, který používáme v létě. Určitě ale nic nezkazíme, pokud použijeme hydratační řadu. Mnoho lidí se bohužel stále ještě domnívá, že hydratační krémy by se neměly v zimě používat, protože voda v nich obsažená by nám mohla „zmrznout“ na obličeji, když je venku pod nulou. Pokud však používáme kvalitní kosmetiku, jsou tyto obavy zbytečné. Moderní přípravky, tzv. kosmeceutika, totiž nepracují pouze na povrchu pokožky, ale umožňují aktivním látkám pronikat do jejího nitra a tam působit,“ vysvětluje Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté. Takto funguje například nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která dokáže proniknout do spodních vrstev pokožky a pozitivně ovlivňovat metabolismus buněk.

Nebojte se krémy (jedné značky) kombinovat

V zimním období je správná volba krému obzvlášť důležitá. Tady prý podle odborníků často chybujeme. „Pokud například mladou dívku trápí akné a používá i v zimě stále jen krém zaměřený na tento problém, zřejmě si pleť abnormálně vysušuje. Když to zjistí, sáhne nejspíše po výživném krému, ale ten zase zhorší projevy akné,“ dává příklad zkušená kosmetička Nikol Bárová.

A jaké řešení je tedy v tomto případě správné? „Nebát se různé přípravky od jedné značky kombinovat. V tomto případě tedy doporučuji nanést nejprve na postižená místa booster na akné, na něj pak lehký krém na akné a na ostatní místa v obličeji aplikovat například krém na citlivou pleť, který pomáhá předcházet jejímu začervenání. Takto se budou účinky všech použitých přípravků ideálně doplňovat,“ radí Nikol Bárová.

Střídání teplot pleti nesvědčí

Časté střídavé přechody z vytápěných místností do mrazivého počasí, spojené se střídáním teplot, představují zvláště pro citlivou pleť velkou zátěž. Ta pak reaguje zarudnutím, a může dojít i k viditelnému popraskání žilek (tzv. kuperóze). Nejlepší ochranu proto představují krémy, které jsou speciálně vyvinuty pro hypersenzitivní pokožku se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Tyto přípravky přinášejí okamžitou úlevu od podráždění a zmírňují zarudnutí pokožky. Zároveň zlepšují žilní mikrocirkulaci, hydratují a projasňují pleť. „Ještě lepších výsledků pak dosáhnete, pokud před nanesením krému redukujícího začervenání použijete speciální intenzivní booster. Ten totiž účinky krému ještě znásobí,“ radí na závěr zkušená kosmetička Nikol Bárová.

Essenté Booster proti začervenání / Výživný krém Avène Skin Care / Regenarační krém Nobilis Tilia

Reklama