shutterstock-697747027.jpgZdroj fotografie: Shutterstock

Špatná strava s nedostatkem živin
Strava má významný vliv nejen na celkové zdraví, ale také se odráží na kvalitě vlasů, nehtů a pokožky. Samotná produkce melaninu, který je zodpovědný za barvu vlasů a kůže, je proces vyžadující určitý podíl živin, minerálů a vitamínů. Pokud není naše strava dostatečně pestrá, hrozí nejen zhoršení kvality vlasů, jejich vypadávání, ale také jejich šedivění.


Nedostatečná péče
Zapomínat bychom neměly ani na pokožku naší hlavy a dodávat výživu nejen vlasům, ale také pokožce, která se nám za to rychle odvděčí. V dnešní době si vhodnými přípravky aplikovanými právě na pokožku hlavy dokážeme poradit také se šedinami. „Vhodnou péčí, například přírodními séry, můžeme zvrátit šedivění. Speciální přípravky vmasírované do vlasové pokožky stimulují vlasové cibulky a následně aktivují produkci melaninu, čímž dojde k přirozené obnově barvy vlasů a jejich celkové revitalizaci,“ zmiňuje Patricie Petříková, produktová manažerka výrobku proti šedinám.


Příliš utažené vlasy
Účesy s příliš utaženými vlasy nejsou ideální volbou pro časté nošení. Culík je pro mnohé ženy zachránce ve dnech špatných, neupravených či mastných vlasů. Časté stahování vlasů však přispívá k jejich řídnutí. Utažené vlasy trpí a tyto účesy mohou poškodit vlasové folikuly, a to i zcela nenapravitelně. Den co den je vyvíjen utažením vlasů na vlasové folikuly tlak, který vlasy poškodí a může dojít až ke ztrátě vlasů.


Přepalování vlasů žehličkou na vlasy, kulmou či fénem
Vlasy věkem ztrácejí vlhkost a měkkost, a právě vlhkost ve vlasu je základem pro zdravé a lesklé vlasy. Vysoká teplota používaných přístrojů vlasům nesvědčí. „Čím delší vlasy, tím širší spektrum vlasových přístrojů. Pokud jste majitelkou dlouhých vlasů, vsaďte především na kvalitní přístroje. Určitě oceníte moderní fén s ionizační funkcí, která zajistí šetrné vysušení vlasů s uhlazujícím efektem bez zbytečné dehydratace vlasu. U žehličky je základem její kvalitní povrch. Nejlepší přístroje mají keramické či titanové žehlicí plochy, které jsou pružné, takzvaně plovoucí,“ doporučuje Martina Fialová z pražského kadeřnického salonu Hair By Martina. U kulmy je důležité nepoužívat ji na nejvyšší teplotu. Myslete na to, že když vlas zahřejete, je důležitější, v jakém tvaru vlas vychladne, než jak moc je zahřátý.


Těžké a lepivé vlasové přípravky
Při použití vlasových přípravků s těžkou a lepivou strukturou buďte opatrné. Produkty, které jsou velmi lepivé a velmi těžko se z vlasů vyčesávají, nejsou určitě dobrým pomocníkem při cestě za krásnými a zdravými vlasy. Tyto přípravky vlasy zatěžují a vysušují, je tedy lepší se jim zcela vyhnout a sáhnout po přípravcích s lehkou konzistencí, které vlasy nezatíží.

Reklama