Speciální projekt Hledá se obchod dává lidem příležitost dostat do ulic jejich měst obchody, které jim tam v současnosti chybí. Jak to funguje? Do interaktivní mapy České republiky na www.hledaseobchod.cz mohou lidé zapichovat virtuální špendlíky. Ty představují jednotlivé typy obchodů a služeb, které by si lidé v konkrétní lokalitě přáli mít. Podněty budou sloužit firmám a živnostníkům jako indicie, zda by měli v daném místě naději na úspěch.

pekař

Lidé mohou buď vložit vlastní podnět, nebo lajkovat špendlíky ostatních. „Věříme, že veřejnost mapu brzy přijme za svou. Získáme tak velmi plastický obraz o službách, které Čechům chybí,“ doplňuje Jana Urbánková, výkonná ředitelka útvaru Klientské služby ČSOB a Ery. Každý dvoutisící podnět navíc vyhraje jeden z 20 telefonů iPhone 6.

hledase

Z  exkluzivního průzkumu ČSOB vyplývá, že 41 % dotázaných ve svém městě postrádá řemesla. Se zastoupením supermarketů je naprosto spokojeno 70 % lidí, přesto výsledky hlasování veřejnosti v projektu Hledá se obchod ukazují, že lidem nejvíce chybí specializované obchody s potravinami, jako jsou řeznictví, pekařství, lahůdkářství nebo rybárna.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama