m1.jpg

Matcha dodává silnou energii postupně a mnohem déle
Káva je silný stimulant, který nám dodá velmi rychle vysokou dávku energie. Působení kofeinu v kávě je na vrcholu až 15 – 30 minut po požití. Hladina kofeinu však stejně rychle  v těle klesá a tento rychlý výkyv může tělu způsobovat pocit vyčerpání a únavy. Můžeme proti tomu bojovat dalším šálkem kávy, ale snadno se tak zacyklíme v kruhu, který nemusí dělat dobře ani naší psychice, ani našemu tělu. Pro rychlé povzbuzení se káva hodí, ale pokud preferujete dobít silnou energii na delší dobu, matcha čaje jsou ta pravá volba. Kofein v matcha je ve srovnatelném objemu jako v kávě, ale díky aminokyselinám se do těla uvolňuje postupně a bez výrazných výkyvů. Na rozdíl od kávy je tedy energie dodávána stabilně a déle, po dobu až 6 hodin a způsobem šetrným pro celý náš organismus. 

Po matcha nehrozí pocení, třes rukou, nebo bušení srdce
Velkou výhodou matcha je jeho šetrnost pro tělo. Protože při pití kávy zkonzumujeme obrovské množství kofeinu najednou, tento výbuch způsobuje v těle zmatek v podobě nepříjemných účinků, jako je pocení, třes rukou, bušení srdce, nebo dokonce podrážděnost a nervozita. Matcha Tea obsahuje účinné látky a aminokyseliny, které zpomalují vstřebávání čajového kofeinu a efektivně tak chrání naše tělo právě před těmito nepříjemnými vedlejšími účinky.

m2.jpg

Matcha zlepší soustředění a vykouzlí úsměv
Oproti kávě pomáhá matcha navíc zlepšit náladu a podporuje soustředění. Je to právě díky unikátní kombinaci aminokyselin, které navozují pocit intenzivního soustředění a duševního uvolnění bez ospalosti. Díky těmto účinkům je matcha velmi oblíbený mezi studenty. Matcha navíc podporuje tvorbu hormonů štěstí, dopaminu a serotoninu, v našem mozku a po šálku Matcha Tea si tak uvědomíte, že se vám zlepšila nálada a usmívat se je o něco jednodušší.

Matcha je silný přírodní antioxidant
Díky unikátnímu způsobu zpracování je matcha plný antioxidantů. Listy matcha totiž obsahují obrovské množství chlorofylu, který propůjčuje matcha charakteristickou zelenou barvu, a navíc pomáhá z našeho těla vyplavovat škodlivé látky, jako jsou těžké kovy a různé toxiny. Při pití matcha totiž pijeme celý list čajovníku nadrcený na jemný prášek, ne pouze čajový výluh, a naše tělo tak může snadno přijmout a využít všechny tyto antioxidanty na maximum. Obsahuje i vitamíny A, C, E, stopové množství minerálů a až 30 % vlákniny. Pití matcha tak může přispět ke správné funkci imunitního systému.

m3.jpg

Kombinovat kávu i matcha můžete, ale opatrně
Pokud vám káva chutná, nebo vám vyhovuje rychlá a vysoká dávka kofeinu, nemusíte se jí vzdávat. Pokud ale plánujete zařadit do svého dne i matcha, radíme tyto dva nápoje kombinovat s rozvahou. Ideálně třeba šálek kávy dopoledne a matcha odpoledne, nebo naopak.

Zpracování matcha probíhá stejným způsobem už více než  800 let
Čaj Matcha Tea je jemně mletý zelený čaj, který byl po dlouhá staletí nápojem japonských císařů a samurajů. Čajovníková pole se pár týdnů před sklizní zakryjí sítěmi, aby k lístkům dopadalo jen minimum slunečního světla. Sbírají se jen ty nejmladší lístky. Při procesu sušení se odstraní žilky, řapíky či stonky, a v žulových mlýnech se na jemný prášek mele jen samotná dužina listů. Když pijete matchu, pijete skutečný práškový čajový list. Pražená káva je  infuzí horké vody v kávových zrnech, takže vám zůstane lógr či kapsle, které musíte nějak zlikvidovat. S matchou můžete jen opláchnout hrníček a vyrazit s pořádnou dávkou energie do práce či za sportem.

m4.jpg

Příprava Matcha Tea je rychlá a jednoduchá
Stačí zalít vodou, pár sekund protřepat v šejkru nebo jiné uzavíratelné láhvi a může se pít. Když se nápoj ještě dochutí čerstvou ovocnou šťávou nebo medem, máte vitamínovou bombu plnou přírodních antioxidantů. Jemně mletý čaj matcha může mít tisíce podob. Studený matcha v létě osvěží, horký nápoj v zimě zahřeje. Matcha Tea umožňuje spoustu skvělých a chutných receptů.
obrazek.png

Reklama