Maminka Martina Hanzlová vychovává své dítě sama. A protože se nechtěla vzdát úplně normálního života, poohlížela se po hlídání. Nakonec si v Karlových Varech založila vlastní dětský koutek...

Dětský koutek, kam byste mohla odložit své caparty na několik hodin a jít si třeba zacvičit, nechat si udělat manikúru, navštívit kadeřnictví, zkrátka udělat si čas pro sebe, je ve větších městech sehnatelný poměrně snadno. V Karlových Varech jeden takový koutek provozuje Martina Hanzlová. Získala za něj již několikrát cenu Hospodářských novin. Její příběh je ale trochu neobyčejný - koutek si založila, protože jiný najít nemohla.

koutek

Příběh maminky Martiny...

Můj příběh: Začalo to asi v sedmnácti, kdy jsem se osamostatnila od rodičů, dodělala jsem střední školu a už tehdy jsem laškovala s podnikáním. S přítelem jsem rozjížděla malou hospůdku v okrajové část Karlových Varů. Hospůdka se rozjela a funguje dodnes, ale mně to nestačilo, byla to malá výzva. Tak jsem se rozjela do Německa zjistit, jak se pracuje a žije v cizině. Měla jsem výhodu, seznámila jsem se tam s Čechoněmcem, co provozoval fitko. Tehdy jsem se do fitness zamilovala a stalo se mým koníčkem, který provozuji dodnes, a s tím se pojí i mé nynější podnikání.

Když jsem se vrátila z Německa, tak jsem pracovala pro německou firmu jako asistentka a následně jsem se seznámila s otcem mého dítěte. Když jsem byla na mateřské, tak jsem se trošku nudila a zároveň to hlídání malé byl problém. Chodila jsem cvičit do fitka a pořád jsem hučela do majitele, aby otevřel koutek, abych mohla chodit cvičit, kdy se mi zachce.

Po neustálých debatách jsme se dohodli, že koutek u něho budu provozovat sama, nabídl mi prostor a bylo jasno. Okolí přijalo koutek docela dobře, protože mám okolo sebe mnoho maminek s dětmi i svobodné matky, které také denně řeší hlídání a vyzvedávání. Chtějí si občas posedět, v klidu si povídat a neřešit, jestli děti křičí, běhají... No a hlavně, že mají děti zábavu, když mamky drbou.

Bylo i pár negativistů, ale ti mě neodradili. Teď mám jiný problém, většina lidí si myslí, že koutek vydělává a já bohatnu, ale opak je pravdou, musím sama chodit do práce a koutek si vydělá pouze na náklady, dokonce jsem žádala město o dotaci, ale bohužel doteď bez úspěchu.

Jinak koutek je dobře zaběhnutý, mám tam šikovná děvčata, takže to klape jako na drátkách. V koutku jsem skoro denně, chodím cvičit nebo malou děvčata vyzvedávají, když se v práci zdržím. Šéfování je v pohodě, mám tam šikovné chůvičky a jsme naladěné na stejné vlně.

Jediné, co je v podnikání ženy trošku komplikované, jsou muži, většina mužů nesnese vedle sebe podnikavou, soběstačnou ženu. Takže jsem bohužel sama. Jinak mě to baví a pořád vymýšlím novinky pro maminky a děti, aby to mateřství bylo pohodlnější a zábavnější, než měly naše mamky.

Martina Hanzlová

Kam dál?

Reklama