Potravin navozujících sexuální vzrušení (jak se to o nich alespoň traduje) existuje nepřeberné množství. V těle brnkají na nejrůznější struny.

af.jpg
Foto: Shutterstock

Podoba s genitáliemi

Tyhle potraviny samy o sobě neobsahují žádné speciální látky, ale jde o jejich vzezření. Smyslná konzumace zmrzliny, banán, lízátka, případně ústřic, jahod nebo broskví dokáže s myšlenkami na sex udělat divy.

Rozprouděný krevní oběh

Klíčem k sexuálnímu vzrušení jsou pořádně prokrvené pohlavní orgány. A k tomu mohou přispět úplně obyčejné potraviny, která vám rozproudí krev v žilách. Kořeněná, ostrá jídla, ideálně s obsahem chilli papriček, kurkumy nebo pepře, ale také česnek, chřest, granátové jablko nebo kakaové boby.

Povzbuzení hormonů

Libido zvyšují i potraviny, které obsahují velké procento důležitých vitaminů a minerálů. Pro produkci hormonu testosteronu, který k vyšší touze po sexu vede, je nanejvýš vhodný například zinek, hořčík, vitamin B, E a D. Zaměřte se proto na potraviny jako je červené maso, mořské plody, luštěniny, ovesné vločky, ořechy, mléčné výrobky, dýňový semínka, banány, datle, vejce nebo tučné ryby a podobně.

V tomto případě jde ale o konzumaci dlouhodobou, než se účinky dostaví.

Zlepšení nálady

Kdo by měl chuť na postelové radovánky, když mu hlavu tíží starosti a únava. Naštěstí jsou tu potraviny, které dokáží rozpustit chmury. Podporují totiž tvorbu hormonů štěstí v těle – serotoninu a endorfinu. Může to být čokoláda, kakao, ořechy, banány, losos, zelenina, vejce… Hormon štěstí vyplavuje i alkohol, ale nesmí se to s ním samozřejmě přehánět. Kromě toho, že pak škodí tělu, nesvědčí ani mužské potenci.

Zdroj informací: Svět potravin, Růžový slon, Wikipedia

Čtěte také: