obrazek.png
Foto: Shutterstock

Tereza
Doma mám pětiletá dvojčata – kluky, takže vylomeniny a maléry jsou u nás na denním pořádku. Jednou si ale spolu půl dne krásně hráli a vůbec nezlobili. Dokonce mi řekli, že si můžu jít do obýváku číst knížku. A já hloupá jsem je poslechla. Po nějaké době jsem je šla zkontrolovat do pokojíčku, ale našla jsem je v koupelně, kde nezůstal kámen na kameni. Otevřeli všechny lahvičky s krémy, šampony a sprchovými gely, na které dosáhli. Vytahali několik roliček toaletního papíru, a dokonce i moje vložky. Všechno rozpatlali a rozházeli po celé koupelně, a to tak důkladně, že jsme to pak několik hodin uklízeli. A stejně jsem druhý den ještě občas našla někde zubní pastu.

Klára
Tříletá dcera zrovna vykonávala na nočníku u nás v ložnici velkou potřebu a já jsem zjistila, že nemám po ruce toaletní papír, takže jsem jí řekla, ať hezky sedí, že pro něj dojdu. Jenže jsem musela až dolů na spodní záchod, protože nahoře v koupelně nebyl. No, a když jsem se po chvilce vrátila, našla jsem v ložnici „kakastrofu“. Dcera obsah nočníků rozmatlala všude kolem, a dokonce i na manželskou postel. Ten smrad jsem z ložnice větrala pořádně dlouho.

Lenka
Loni v listopadu jsme u naší prvňačky v pokoji začali cítit takový nepříjemný zápach, který se stupňoval a stupňoval. Všechno jsem očuchávala a hledala jsem, co by to mohlo být. Dokonce jsme si s manželem nejdřív mysleli, že nám v novém domě špatně udělali odpady a jde to z nějakých trubek. Nakonec jsem se jednoho dne, zatímco byla dcera ve škole, rozhodla celý pokoj vyklidit a prohlédnout. Říkala jsem si, že jí aspoň vytřídím věci. Zdroj zápachu jsem nakonec našla pod postelí. Byl tam kufřík, ve kterém hnilo něco velice špatně identifikovatelného. Z dcery po příchodu domů vypadlo, že to jsou zbytky svačin, které jí nechutnaly a bylo jí líto je vyhodit.

Michaela
Šestiletou dceru vychovávám sama, ale nechtěla bych, aby to tak bylo pořád, a tak se nebráním seznamování a vztahům, což dcera asi zaslechla, když u nás byla na návštěvě kamarádka. Od té doby mě několikrát přivedla do velice trapné situace, když se úplně cizích mužů začala ptát, jestli by nechtěli její maminku, protože nechce, aby umřela jako stará panna. Nejdřív to udělala na hřišti, potom ve frontě v obchoďáku a do třetice, když mě doprovázela k očnímu lékaři. Potom, co jsem jí promluvila do duše, už to naštěstí nedělá, ale ten pocit studu si pořád živě vybavuju. A hlavně ty napůl pobavené a napůl soucitné mužské pohledy.

Kristýna
Když bylo synovi pět, někam mi na chvíli zmizel. Našla jsem ho v koupelně, úplně svlečeného, jak se snaží ostříhat si vlasy. Uviděl, že mu v tom chci zabránit, prosmýkl se kolem mě a začal utíkat na zahradu. Podotýkám, že byl leden a všude závěje. Vzhledem ke své nadváze jsem na tom nebyla fyzicky moc dobře a nestačila jsem mu. Pěkných pár minut jsem ho nahého honila s děsným řevem po zahradě. Dokonce z domů kolem vylezli sousedé, přihlíželi tomu a smáli se. No hrůza.

Zdroje: respondentky redakce

Čtěte také:

Reklama