Jaká byla Vaše reakce, když jste dostal nabídku ze StarDance?
KK: Nejdřív jsem si myslel, jestli to není nějaký „prank call“, jestli si někdo ze mě nedělá srandu. Pochopil jsem, že to tak není, ale honilo se mi hlavou, co to pro mě vlastně bude znamenat a jestli vůbec do takové společnosti patřím. Ale rozhodně to pro mě byla velká věc, že jsem byl přizván. Rozhodování tedy trvalo jenom chvilku. Je to pro mě příležitost zkusit něco úplně jiného a je to velká výzva.

Co Vás přimělo zkusit svoje štěstí v konkurzu?
VL: Je to dobrá zkušenost a baví mě učení. Už jsem figurovala v podobném projektu, ve kterém jsem učila herce tančit, takže jsem napůl tušila, do čeho půjdu, a byla to pro mě výzva.

Jak byste tedy při výuce tance srovnala profesionální herce a Karla?
VL: Je pravda, že herci mají určitou průpravu a mají zkoordinované tělo. Což je dobrý začátek.
KK: To u mě absolutně nehrozí, tyhle schopnosti.
VL: No právě, protože kdo v životě netančil, ani netuší, co po něm chci. Nicméně jsou v tom určité výhody, ale i nevýhody. Na druhou stranu je pravda, že Karel nemá zase zažité žádné zlozvyky, se kterými bychom se museli vypořádat.

Co pro Vás bylo nejtěžší se naučit?
KK: Určitě je to ta koordinace. Jinými slovy co mám držet pevně a s čím mám hýbat, protože tyhle schopnosti nemám. Taky jsem počítal s tím, že tanec bude o něco přirozenější. To pro standard ani latinu v žádném případě neplatí. Je tam spousta pravidel, která třeba jdou i proti tomu, jak se tělo přirozeně hýbe. Všechno to spojit dohromady v rychlém tempu je pro mě zatím absolutně nepředstavitelné.

Chodil jste do tanečních?
KK: Chodil, ale skoro vše jsem zapomněl. A co jsem nezapomněl, mi Verča zapomenout doporučila.

Jaké máte očekávání ve StarDance?
VL: Je to velmi těžké odhadnout. Není to totiž jen o tom tanci, ale i o tom, jak vás přijmou diváci, a o všeobecných sympatiích. Takže těžko říct.
KK: Nicméně my to bereme tak půl na půl. Určitě by byla škoda té příležitosti nevyužít a chci se naučit tancovat, ale zároveň to nechceme brát nějak šíleně vážně.

Co preferujete, standard, nebo latinu?
KK: Tak zatím mám pocit, že standard. Vždycky jsem si myslel, že latina je jednoduší. Ale to tempo je skutečně brutální. Nicméně nevylučuji, že ten názor změním, protože jsme zatím zkoušeli jen valčík a čaču.

Pociťujete únavu z tréninků?
KK: Občas už ano. Je fajn, že si můžeme zatím dát občas pauzu, ale o tuto výhodu asi časem přijdeme, pak už to bude každodenní dril. Nicméně teď jsem měl den volna a dal jsem si skvělou regeneraci v podobě třicetikilometrové túry na Křivoklát. Když jsem se vrátil, tak jsem si myslel, že mi upadnou obě nohy. Časem si budu muset najít nějakého fyzioterapeuta.

Z kterého porotce máte největší strach?
KK: No respekt mám určitě ze Zdeňka Chlopčíka, ale věřím, že je férový. Spíš mám strach z toho, jaký výkon předvedu, protože ta kritika bývá většinou oprávněná.
VL: Taky určitě z pana Chlopčíka. Ale jak říkal Karel, nikdo tam určitě není zlý.

Až StarDance skončí, máte v plánu nějak tanec využít ve své kariéře youtubera?
KK: Přemýšlím, jak bych to spojil. Nikdy mě ani nenapadlo na YouTube nějaké tanečníky sledovat. Spíš bych se tomu chtěl věnovat v soukromém životě, jelikož mě to baví. Nevím ale, jestli standard, nebo latina, spíše bych si zkusil nějaké moderní tance.

Jaký je Karel student?
VL: Poctivý a poslušný. Když řeknu, že jdeme trénovat, tak bez řečí jde.

Jak myslíte, že budete zvládat trému živých přenosů?
KK: Já mám se živými přenosy jen jedinou zkušenost. Vloni jsem moderoval Světlo pro Světlušku a to vím, že na generálce jsem měl žaludek až někde v krku. O týden později jsem se byl podívat na jeden přímý přenos StarDance a tu nervozitu jsem cítil až do publika. Předpokládám, že na trému to bude taky velká výzva.
VL: Já jsem hrozná trémistka, nicméně když začnu tančit, tak to opadne. Doufám, že to bude podobné ve StarDance.

Jaké jsou reakce kolegů youtuberů na Vaši účast ve StarDance?
KK: Pozitivní a překvapené, že to někomu z nás nabídli, což je krok, který se v zahraničí už několikrát odehrál. Nicméně neustále se mě vyptávají, jaké to vlastně je. Tak je musím vyvádět z omylu, že je to vlastně sport a že je za tím dlouhodobá dřina.

Zdroj: Česká televize

Čtěte také:

Reklama