píše v závěru svého příspěvku naše čtenářka s nickem Slunečnice. Mobilům vděčíme za mnohé, hlavně za včasnou pomoc, když se nám něco zlého přihodí.

První mobil jsem viděla začátkem devadesátých let v Helsinkách a byla jsem z toho docela vyjevená. Šla jsem parkem a na lavičce seděl člověk a něco si mumlal sám pro sebe. Napřed jsem si myslela, že trpí samomluvou, ale při bližším pohledu jsem zjistila, že mluví do nějaké „krabičky“. Jak mě tenkrát mohlo napadnout, že je to nějaký mobil. Tady měli „mobily“snad jen policajti a hodně bohatí podnikatelé a ještě k tomu to spíš vypadalo jako vojenská vysílačka, nebo polní telefon. Těžký aparát a k tomu normální sluchátko.

Pokrok jde hodně dopředu a za dvacet let by ten původní mobil už nikdo nepoznal. Je to určitě užitečná věc a už zachránila spoustu životů. Zrovna nedávno jsem šla po Václaváku a tam ležel mladík s epileptickým záchvatem. Celý se klepal, z koutku mu tekla slina, nebyl na něj moc pěkný pohled, ale přiklekl k němu pohotově jiný muž, patrně lékař, protože jednou rukou nahmátl tep na krku a druhou vytáčel číslo záchranky. Kdo ví, jak by mladík dopadl, kdyby se mu nedostalo včasné pomoci.

A takhle se dá zavolat pomoc při infarktu nebo mrtvici, kde hrají roli minuty a vteřiny. Takže chvála mobilům a buďme rádi, že je máme.

A chytré aplikace? Za sebe je moc nepostrádám, ale věřím, že spoustě lidí usnadní a zpříjemní život. Kdo je šikovný a umí je využívat, jistě mi dá zapravdu

Mějte se krásně

Slunečnice

Milá Slunečnice, váš příspěvek je dobrou tečkou za naším dnešním tématem

Text nebyl redakčně upraven

Reklama