Superprémiové krmivo pro psy od české značky Fitmin prošlo nedávno několika inovacemi, díky kterým bude péče o vašeho pejska ještě dokonalejší. Obsahuje více čerstvého masa, patentovaný doplněk sloužící jako antibakteriální ochrana ústní dutiny a rozmarýn pro stimulaci imunitního systému psů.

Fitmin

Jako jeden z mála na trhu je výživový program značky Fitmin přizpůsobený různým nárokům psů podle jejich velikosti, věku a aktivitě, aniž by zatěžoval jejich trávení. Na výběr tak máte krmivo ze tří základních skupin podle velikosti vašeho psa, tedy Mini, Medium a Maxi. V rámci každé skupiny si pak ještě můžete zvolit nejvhodnější krmivo přesně podle věku a zatížení psa, například light či senior verzi.

Nová generace krmiv Fitmin se vyznačuje vysokou stravitelností, navíc neobsahuje pšenici, která patří k velmi častým zdrojům potravních alergií u psů. Fitmin je jedinou českou značkou a jednou z mála značek v Evropě, která přidává do granulí čerstvé maso. Základem krmiva pro psy tak je 50 % čerstvého kuřecího masa v kvalitě určené pro lidskou spotřebu. Řada jiných výrobců buď obsah čerstvého masa neuvádí, nebo uvádí podíl dehydrovaného masa a masové moučky v hodnotě např. 60–70 %, ale kvalita takového produktu je mnohem nižší. Fitmin je vyroben z 50 % čerstvého masa, které doplňuje dalšími živočišnými surovinami (sušené suroviny, rybí suroviny), v součtu tak jsou tato krmiva vyrobena až z 83 % živočišných surovin. Díky tomu mají granule vysokou živinovou hodnotu a váš pejsek si na nich opravdu pochutná. K ještě neodolatelnější chuti navíc přispívá játrový povrch granulí. 

„Lidé si přečtou složení potravin, které kupují pro sebe, ale u krmiva pro psy jejich pozornost leckdy mizí. Vyvážené krmivo pro dospělé psy v normální zátěži by mělo obsahovat 20–30 % bílkovin (z toho 2/3 bílkovin by měly být živočišného původu), zhruba 20 % sacharidů, 10–15 % tuků a přibližně 3 % vlákniny. Méně vhodná jsou krmiva, která obsahují sóju nebo geneticky modifikované suroviny, suroviny špatně stravitelné, levné a nestabilizované masokostní moučky nebo vysoký podíl surovin rostlinného původu,“ radí Lucie Applová, výživářská specialistka značky Fitmin.

Důvěryhodný výrobce by měl na etiketě uvádět konkrétní názvy surovin, ze kterých je krmivo vyrobeno, a to v pořadí podle jejich zastoupení. Pokud je složení krmiva uvedeno jen ve skupinách, například obiloviny, vedlejší výrobky rostlinného původu, maso a výrobky z masa, raději zbystřete a přesné složení krmiva si ověřte, ať skutečně víte, co váš pes konzumuje.

Fitmin

Chutná a současně pomáhá

Novinkou ve složení krmiv výživového programu Fitmin je patentovaný doplněk, který slouží jako antibakteriální ochrana v psí dutině ústní. Současně vám tento doplněk pomůže s péčí o jeho zuby, což je pro plnohodnotný život pejska velmi důležité. Dále je krmivo Fitmin doplněno o výtažek z rozmarýnu.Ten díky svým antioxidačním účinkům přispívá ke stimulaci imunitního systému a podpoře cirkulace krve. Granule Fitmin obsahují také například prebiotika na podporu trávení, výtažek z juky (snižuje zápach výkalů) nebo vyvážený poměr omega 3 a 6 mastných kyselin, které pocházejí z lososového oleje a lněného semínka.

Podrobnější informace o krmivech značky Fitmin najdete na www.fitmin.cz, kde je uveden také seznam prodejců. Krmivo nejen pro psy, ale i kočky, si můžete rovnou objednat v sekci e-shop.

Právě teď se můžete na našich stránkách zapojit do soutěže o krmivo značky Fitmin! Soutěž probíhá ZDE

Reklama