Já se vařit učím, přítel to umí skvěle. To píše čtenářka malinke-kote v dalším příspěvku.

A jak to u nich v kuchyni chodí, je popsáno níže.


Přeji všem pěkný den,

po delší době mě zaujalo téma a tak jsem se rozhodla něco málo k dnešnímu tématu napsat. Zda umí můj přítel vařit? Ano umí a dokonce lépe než já. Když pár let bydlel sám, musel se to naučit. Já se to učím teprve krátce, takže mě to tak moc dobře nejde, ale jsem ráda že o víkendu mě pomůže a uděláme něco dobrého k obědu společně. Někdy jsou jídla, která se bojím poprvé udělat sama a tak je zkoušíme spolu, abych je potom zvládla dělat sama.

Přes týden je přítel v práci a tak musím vařit sama, takže moc extra jídla nevymýšlím a dělám skoro pořád dokola to samé co vím že zvládnu. Důležité je že přítelovi vždy vše chutná a vše sní. Já osobně převážně dělám kuřecí guláš, brambory na smetaně, zapečené brambory, sýrovou a smetanovou omáčku atd. Takové ty prostě jednoduché. Takže jsem na jednu stranu ráda, že přítel vařit umí a že mě to dá se říct tak trochu učí.

Moje mamka také vařit moc neuměla ale zato taťka ano. Takže to měli úplně stejné a taťka učil mamku vařit. Když se dělá třeba rajská nebo svíčková tak to musí dělat taťka sám, protože obě tyto omáčky umí skvěle a mamka by to tolik nezvládla. Asi tak jako já. Jde vidět po kom to mám :-) Ze začátku přítel vařil častěji než já a já okoukávala. Teď ale vařím častěji já když je přítel každý den v práci. Někdo ten oběd udělat musí a přeci ho nenechám aby vařil když přijde z práce :-) Přes víkend mi někdy uvaří přítel sám a nebo vaříme společně.

Jak jsem se zmiňovala že přítelovi chutná vše co mu uvařím tak je to u nás i obráceně. Vše co uvaří přítel mě také chutná. Nikdo nemá nikdy žádné výhrady k obědu a hlavně přítelovi je to opravdu jedno. On sní vše co mu nastolím. To mě tak napadá zrovna co dnes dobrého bych mohla uvařit. Třeba budete mít nějaké nápady a budete mě inspirovat něčím jednoduchým co bych opravdu zvládla :-)

Užijte si dnešní opět zasněžený den

malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá za svůj příspěvek balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi!

vareni

Reklama