Klíště je náš velký nepřítel.

Ani já, ani manžel ho vůbec neumíme vytahovat, zvlášť, když se "zapije" do naší dcery. Vždy, když se "zapije" do naší dcery, ak jej neúspěšně kroutíme proti směru hodinových ručiček, když to nepomůže, tak ve směru hodinových ručiček, lijeme litry desinfekce a doufáme, že ho za méně jak za 3 hodin vytáhneme...ne vážně, hrozně špatně se jí vytahují.

Vždy, když si tohoto parazita odnese na těle, a my jí na něho přijdeme, tak se volá na pohotovost, a tam nám už doktorka vždy poradí, co s ním, ale i tak je to záležitost nejméně na 2 hodiny. Panický strach z nich mám, protože se moc bojím, že by někdo z naší rodiny mohl dostat boreliozu nebo klíšťovou encefalitidu, což se, musím zaklepat, ještě nestalo.

Ale kamarádka mé dcery ji měla, ale naštěstí vyvázla bez nějaké větší újmy. My s manželem moc často klíšťata nemíváme, ale zato dcera nám to pěkně vynahrazuje. Nemusí chodit ani do lesa, stačí jenom nějaká mírně travnatá cestička, po které chodíme všichni a ona má hned třeba 3 klíšťata, a my žádné. Klíšťata nenávidíme celá rodina a je to hlavně proto, protože je vůbec neumíme vydělávat. :-/

Snad se to jednou už konečně naučíme... :-)) alminka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Dcera má asi nějakou moc dobrou krev. Taky by mě zajímalo, proč na někoho jdou, a na jiného ne. Simona


A co vaše klíšťové historky? Pochlubíte se nějakou? Pište ji na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama