Jednou takhle v sobotu jsem se vracela z noční služby. Bylo po sedmé ranní, já vystoupila z tramvaje, přešla naši ulici, a když už jsem vytahovala klíče a blížila se k domu, zastavilo u mě nějaké auto. Řidič se naklonil přes sedadlo spolujezdce, stáhnul okénko a lámanou češtinou se ptal, kudy se dostane na letiště. Jel správným směrem, tak jsem mu jen řekla, že na konci dlouhé Plzeňské uvidí cedule se směrovkami na airport. Poděkoval a odjel.

Já jsem si odemkla domovní dveře, vešla dovnitř a zamkla. Musím ještě dodat, že v té době, kdy jsem rozmlouvala s řidičem, nebyla na ulici poblíž ani noha. No a když jsem byla už za dalšími dveřmi na schodech, někdo začal bušit dost vehementně na domovní dveře. Moc se mi nechtělo, ale šla jsem otevřít. Za dveřmi stáli dva Arabové středního věku a drmolili něco o kávě. Nechápala jsem, co chtějí, řekla jsem, že nerozumím, ale to už se tlačili dovnitř! Vjel do mě takový vztek a oni pořád že kafe, kafe! Povídám důrazně: „Tady není žadná kavárna," vystrčila jsem je ze dveří a zamkla.

Moc dobře mi po těle nebylo, ale moc se mi ulevilo, že jsem se jich zbavila. Přišla jsem do bytu a moje drahá polovička právě otvírala okno. Povídám: Podívej se prosím tě na ulici, vidíš ty dva Araby?" Jaké Araby, ulice je prázdná," povídá mi. Nedalo mi to a podívala jsem se taky. Opravdu, nikde nikdo. Kde se vzali a kam se pak poděli, nevím, mohli zahnout za roh, že? Tak jsem tomu svému vysvětlila, co se mi stalo, a on na to: Cos dělala před tím, než zabouchali?" Pořád mi to ještě nedocházelo, povídám: Co bych dělala, přijela jsem z práce, jdu k domu, radím řidiči kudy na letiště.." a pak mi to došlo! Ti dva museli vidět, jak se ten řidič ke mně nahýbá a mysleli si, že jsem asi nějaká šlapka! Nebo si mysleli, že mě, jako takovou, po úkonu přivezl? Nevím, potom jsem si uvědomila, že byli dost překvapeni, když jsem jim otevřela ty domovní dveře. Z dálky vypadám líp!

Tomu mému to bylo jasné hned, inu chlap! Ale že mě v mém dosud bezúhonném životě bude považovat za šlapku, mě nenapadlo ani ve snu!


Milá ženo-in,
děkuji za první dnešní příspěvek. Obdivuji vaši odvahu, já bych určitě neotevřela, u Arabů nikdy nevíte...

Reklama