Sylvie a Bedřich jsou rodiči osmiletého chlapce Jáchyma. Ten má momentálně prázdniny, a tak se mu snaží vymyslet program, aby nemusel být pořád jen doma, kde se nudí. Bedřichovi rodiče již nežijí a Sylvie má pouze maminku Alžbětu. Ta ale není vůbec hlídací typ.

gra.jpg
Foto: Shutterstock

Prvních čtrnáct dnů prázdnin byl Jáchym na táboře a po něm následovala společná rodinná dovolená. Momentálně je chlapec doma a rodiče se v jeho hlídání střídají, protože jejich zaměstnavatelé jim umožňují několikrát týdně práci mimo kancelář. Sylvie s Bedřichem by si ovšem taky rádi trochu oddychli. Na srpen si chtěli naplánovat pětidenní dovolenou jen ve dvou, kterou by strávili delšími cyklistickými výlety. Rozhodli se tedy o hlídání požádat chlapcovu babičku. Ale narazili.

„Mamka není vůbec hlídací typ. Nemá moc ráda děti a dlouho je nesnese. Když k nám jednou za čas přijde, tak už se za hodinu zvedá a chystá se domů. To, že by si Jáchyma vzala třeba na odpoledne, je opravdu výjimečné, přesto jsme ale doufali, že když ji poprosíme o pětidenní hlídání, tak nám vyhoví. S manželem jsme nebyli nikde sami od synova narození,“ říká Sylvie.

Alžběta ještě není v důchodu, ale podniká, takže má flexibilní pracovní dobu. Navíc se ve stejnou dobu chystá na chatu, kde se chce opalovat na zahradě a číst si. Sylvie si tedy myslela, že by s sebou mohla vzít Jáchyma, aby se vyblbnul v přírodě, ale Alžběta prosbu své dcery nevyslyšela.

Řekla nám, že si chce užít vlastní klid a nemá náladu se nám starat o dítě. Prý nás má všechny ráda, ale máme si to vyřešit jinak, nemůžeme svoje starosti házet na někoho jiného. Sama pořád tvrdě pracuje a zaslouží si ten týden jen sama pro sebe. Navrhli jsme proto, že si zkusíme naši dovolenou přehodit na jiný termín, ale ani to nechce. Prostě není stavěná na hlídání dětí a máme to respektovat,“ stěžuje si Sylvie.

„Je mi moc líto, že mám takovou matku. Doufám, že já taková nikdy nebudu a o svoje vnoučata budu jevit větší zájem,“ uzavírá.

Čtěte také: 

Reklama