Trojice spadla pod metro ve stanici Anděl

AKTUALIZOVÁNO Štěstí v neštěstí měly v pondělí v podvečer dvě malé děti. Jejich matka se totiž zřejmě rozhodla spáchat sebevraždu a strhla je s sebou pod metro ve stanici Anděl.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana jde o tu samou ženu, po které od neděle pátrala policie. Ten den žena odešla s dcerami ze svého domova v Praze. Jejich zmizení policii ohlásil v neděli před půlnocí manžel.

Trojice skončila naštěstí jen v nemocnici„Získané poznatky jsme konzultovali s odborníky z oboru lékařství, kteří podle popisu událostí, jakým způsobem se žena před odchodem z domácnosti chovala, odhadli, že by se mohlo jednat o laktační psychózu,“ uvedl Hulan.

K té dochází po porodu díky velké hormonální změně v těle matky a také díky fyzickému vyčerpání, ke kterému po porodu dochází.

Více o laktační psychóze a účincích na rodičku čtěte podrobně ZDE.

Záchranáři dostali hlášení pár minut před 18. hodinou: podle prvních informací spadlo pod soupravu několik lidí. Na místo vyjely hned čtyři posádky.

Třicetiletá matka má vážně poraněné ledviny a je v nemocnici v Praze-Motole. V péči lékařů zůstávají i její malé dcery ve věku dva měsíce a tři roky, které byly zraněny jen lehce. Ve středu by měly být děti propuštěny domů.

Podle Hulana měly děti velké štěstí, že při pádu byly v kočárku, který jim možná zachránil život. "Byl sice zcela zdevastovaný, ale zřejmě zabránil vážnějším zraněním," doplnil mluvčí policie. Matku pravděpodobně zachránila prohlubeň, která je mezi kolejnicemi a spodkem soupravy metra.

Cestující nic netušili

Vlak prý začal při vjezdu do stanice Anděl troubit a prudce zabrzdil. Souprava se zastavila zhruba ve dvou třetinách délky nástupiště. Po nějaké době ve vagonech zhasla světla a přibližně po pěti minutách cestující nouzově otevřeli dveře a vystoupili. Staniční rozhlas pak všechny vyzval, aby stanici opustili.