Cindy

„Jsi moje láska,“ tak začíná text ústřední melodie filmu Cinderella 80, který se v české mutaci nedávno poprvé objevil na pultech prodejen DVD. Zavzpomínejte si s námi na příběh osmnáctileté holky z Brooklynu, který obletěl svět a vzal za srdce nejednoho romantika...

Titulní píseň

 

Jestli jste podle názvu váhali, předpokládám, že po téhle krátké ukázce je všem jasné, o jaký film jde. Něco málo o příběhu...

CinderellaOsmnáctiletá brooklynská holka Cindy (Bonnie Bianco) žije hudbou, skvěle zpívá i tančí. Přesto není šťastná, protože jejímu domovu vládne zlá macecha Muriel, bigotní měšťačka z Philadelphie, která svému muži, přistěhovalci z Itálie a pilnému pekaři pizzy, s chutí předhazuje jeho milostný poklesek, jehož následkem je právě Cindy. Asi si dovedete představit, jak se mladá zpěvačka cítí...

Macecha Muriel má dvě dcery, Liz a Carol (neříkejte, že vás to překvapilo). Obě jsou krásné a hudebně nadané, ale i hodně prostořeké. Jednoho dne Muriel naplánuje cestu do Říma, aby její dcery mohly ukončit své hudební vzdělání na Akademii svaté Cecílie. A to by v tom byl čert, aby si rovnou nenašly i dobře situované partnery z lepší společnosti. Macecha je ale nucena vzít s sebou i Cindy.

Už na letišti v se Cindy seznámí s „chudým" italským muzikantem Miziem (Pierre Cosso) , který v Římě přespává ve skleníku. Cindy a Mizio se do sebe šíleně a romanticky zamilují. Netrvá to dlouho a mladá dívka po velké hádce s macechou uteče z domu. Jenže, aby vše nebylo jen růžové, Cindy se chytne i s Miziem a jejich cesty se rozdělí. Cindy tak zažije nejednu nepříjemnou situaci, ale přichází i velký úspěch v pěvecké dráze.

CindyKdyž šlechtická rodina Gherardeschi, ke které patří také Mizio (což samozřejmě Cindy dříve nesdělil) pořádá velký ples, novodobá Popelka v tuhle chvíli již skutečnému princi nejprve uteče, ale samozřejmě jen s jedním stříbrným střevíčkem, jak se na správnou pohádku sluší a patří... příběh pak už směřuje k rýsujícímu se happy endu.

Tak už jste si vzpomněli? Pokud ano, utřete slzu a jděte si prožít tento víkend kousek své vlastní romantiky. A pokud ne, neváhejte a zkuste to také - vždyť romantických chvilek není nikdy dost.

Abychom vás naladili na tu správnou popelkovskou notu, můžete si zasoutěžit o DVD Cindy na našem magazínu. Ve hře je celkem pět těchto nosičů, soutěž probíhá zde: Vyhrajte DVD Cindy!

Foto: EUROPE production

 

Kam dál?

Jak jste si užili měsíc lásky?
Jak rychle sbalit chlapa?
Soutěž o DVD Cindy

 

Cítila jste se někdy v životě jako Popelka? A chtěla byste?

Reklama