Když se pes ocitne v domácnosti, v níž ho jeden chce, ale druhý o něj nestojí, musí se najít společný kompromis. Ale většinou to začne skřípat a každý si prosazuje to své. Jeden ve prospěch psa a druhý na jeho úkor, jako v případě Vaška a Šárky

pesVašek (43 let) nikdy neměl doma žádné zvíře a nikdy po něm ani netoužil. Bez kočky nebo psa dokázal žít spokojeným životem a vůbec si nepřipouštěl, že by to mohlo být jinak. Do té doby, než se seznámil se Šárkou (37 let), která ho doslova okouzlila. Jako „starého“ pavouka pět let po rozvodu, který už nedoufal, že se ještě někdy zamiluje.

Netrvalo dlouho a dohodli se na společném bydlení. Vašek měl malý domek, který postavil teprve nedávno, a nechtěl v něm bydlet sám. A tak nabídl Šárce, aby s ním sdílela společnou domácnost, a ona ráda souhlasila.

Když spolu nějaký čas bydleli, přišla Šárka s návrhem, že by si mohli pořídit psa. Zahrada u domu je přece dost velká a pejsek by mohl být dobrým hlídačem, šla na to takticky Šárka… Ale Vašek o tom nechtěl ani slyšet. Neměl ke zvířatům vztah a neviděl důvod, proč by to měl měnit.

 Jenomže byl zamilovaný, chtěl Šárce udělat radost a nechal se „ukecat“.

Jenomže všechno nějak uspěchali a nedohodli se na základních pravidlech

Šárka byla šťastná a vybrala si fenku kolie, kterou už měla patrně dávno vyhlídnutou. Jenomže Vašek byl nekompromisní a nechtěl mít štěně doma. Postavil mu boudu v roku zahrady v přesvědčení, že učinil své „povinnosti“ za dost.

Jenomže to Šárce nestačilo a bylo jí psa líto. Štěně přece potřebuje teplo a nemůže být v zimě venku. Byl mráz a napadl sníh… Vašek nechtěl ustoupit,a v jejích očích se proměnil v bezcitného „nelidu“.

Pes je venku, nesmí ani v největší fujavici do domu a Vašek ho odmítá vozit autem, takže odpadly i společné výlety.

Začali se hádat

Pro někoho nepochopitelné, pro jiného logické.

Jak z toho ven? Kde se stala chyba? Kdo má větší podíl na tom, že trpí vztah i nebohé zvíře, které za nic nemůže?

Často na toto téma diskutují s přáteli a převládají tyto názory:

  • A - Vašek měl být víc důsledný a Šárce vysvětlit, že psa nechce a přes to vlak nejede. Koneckonců, je to jeho dům a on rozhoduje, koho do něj pustí a koho ne.
  • B - Když už svolil, měl se se Šárkou domluvit na podmínkách, které by byly přijatelné pro oba partnery, ale i pro psa. Včetně cestování autem.
  • C - Šárka měla vybrat plemeno psa, které může být celoročně venku a nevadí mu nepřízeň počasí
  • D - Šárka se měla raději psa vzdát

Kterou variantu byste zvolila vy?

Čtěte také:

Reklama