lindaaaa.jpg

Foto: Profimedia

Jak byste charakterizovala svoje vlasy?
Myslím, že mám úplně normální vlasy, prostě nejběžnější co má většina žen. Ani neobyčejně husté a zdravé, ani extrémně slabé a řídké. Ale na rozdíl od většiny žen jsou moje vlasy kvůli mé profesi velmi namáhané tupírováním, žehlením, barvením.Také se mi výrazně zhoršily po třetím dítěti, což se stalo pravděpodobně i jiným ženám. Zároveň musím říct, že správnou péčí, hezkou barvou a dobrým střihem se dá mnohé zachránit.

Jste spokojená s účesem, který právě nosíte?
Asi jako každé holce, i mně se různě mění nálady, ale obecně mohu říci, že aktuálně jsem se svými vlasy spokojená. Je to především díky kadeřnici Janě Hofmanové, ke které chodím už asi 8 let. Myslím, že je pro každou ženu velice důležité, aby si našla dobrého kadeřníka, ve kterého bude mít důvěru, který je schopen vnímat nejen trendy, ale i vás samotnou a tomu přizpůsobí péči, barvení, střih. Jana se vždy snaží, aby moje vlasy vypadaly co nejvíc zdravě, aby barva působila co nejvíc přírodně. Někdy jsem nucena ke změně účesu či barvy kvůli práci, což Jana umí v tu chvíli perfektně zvládnout. Umí variabilně řešit a různě kombinovat přelivy, barvy, melíry atd. a vždy mi vyjde vstříc. Navíc v salonu používají skvělou přírodní vlasovou kosmetiku a barvy, které vlasy tolik neničí. Obecně lze říci, že pokud nejsem nucena k nějaké stylizaci kvůli práci, mně osobně vyhovuje takový nenačančaný styl – „ráno vstala, vlasy trochu pomačkala a šla“. Je to takový francouzsky nepřezdobený styl a šmrnc, za kterým se ovšem skrývá kvalitní střih, barva a vlasová kosmetika. Dvěma slovy: nedbalá elegance.

vlsy.jpg

Foto: Dita Niesnerová, se souhlasem Lindy Rybové

Odhodlala jste se někdy, co se účesu týká, k nějaké radikální změně?
V 16 letech jsem se ráno probudila a chtěla jsem mít lokýnky. Měla jsem tou dobou vlasy pod zadek.  Zašla jsem do jednoho z mála kadeřnictví v Podolí a tam jsem jim řekla svůj požadavek. Když jsem odcházela, měla jsem polovinu vlasů – půlku mi spálili a to, co zbylo, bylo podivné afro. Tehdy jsem celé léto strávila máčením vlasů, kde se dalo, aby to nebylo moc vidět. Potom jsem už nikdy takhle neexperimentovala. Kvůli práci jsem si většinou udržovala dlouhé vlasy, které jsou variabilnější a nezbytné pro role princezen. Ve třiceti jsem měla touhu po velké změně a šla jsem úplně na krátko. Chtěla jsem vypadat jako Brad Pitt, což je můj velký idol. Jenže jsem zjistila, že zatímco dlouhé vlasy pořád nějak vypadají, i když je zrovna nemáte čerstvě umyté a vyfoukané, dají se dělat různé účesy – drdoly apod. Zato o krátké vlasy je třeba se starat neustále, například je třeba chodit častěji ke kadeřníkovi, takže jsem se po čase opět vrátila k delším vlasům. Ale období krátkých účesů jsem si i tak užila – měla jsem mikádo, vystříháno za ušima, dlouhou patku… bavilo mě to! Děti tedy zpětně říkají, že to byla hrůza, že jsem nebyla jejich maminka. Ale já si to užila. Dnes už tedy účesy tolik neměním – je mi nejpříjemnější ženský styl. A jsem rozhodnutá, že kdybych třeba kvůli práci byla nucena k radikální změně, preferovala bych raději paruku.

Necháte občas poradit od kadeřníka, nebo máte svou jasnou představu, které se držíte?
Upřímně, někteří kadeřníci, ale i vizážisté či maskéři jedou podle určité šablony či kritéria „krásy“, která ale je jejich – já mám radši, když vychází z vás. Pokud mi někdo radí a já cítím, že vidí to, co je ve mně a snaží se to podpořit, pak si i poradit nechám.

Ovlivňují vás aktuální módní trendy?
Mě se většinou nové trendy líbí na někom jiném, ale sama trendům nepodléhám. Mám dcery 18 a 17 let a ty mi třeba nadávají za moje bokovky, a já vím, že jsou out, ale prostě kalhoty do pasu na sebe vzít nemůžu. Není to můj styl, nebyla bych svá.

linda.jpg

Foto: Dita Niesnerová, se souhlasem Lindy Rybové

Jak pečujete o své vlasy? Dáte na nějaké babské rady – odvary z bylinek a podobně?
Vím že odvary fungují – třeba kopřivy, ale musím se přiznat, že já mám tak strašně málo času, a ten čas, který mám, mě nebaví věnovat péči o svůj zevnějšek – zkoušet, hledat, zabývat se kosmetikou a podobně. Většinou jdu spíše po tom, co mi kdo doporučí a ideální je, když je to přírodní. Například vlasová kosmetika Kevin Murphy, kterou nyní používám, z té jsem opravdu nadšená – kromě toho, že je přírodní a funguje, ještě krásně voní. Další důležitou částí péče o mé vlasy je šetrný fén. Vzhledem k tomu, že si kvůli práci myji a fénuji vlasy prakticky denně – používám přístroj, který suší vlasy na nižší teplotu a tolik je neničí.

Udělala jste někdy ve změně svého zevnějšku chybu, které jste litovala?
Kromě té trvalé v 16 letech už asi jen, že jsem si vytrhala příliš obočí. Fatální chyby jinak moc žádné nedělám, jsem opatrná, moc neexperimentuji a jdu cestou přirozenosti. Nesnesu umělé zásahy – nalepovací nehty, řasy, botox a podobně. U jiných žen se mi to třeba líbí, sluší jim to, ale já s tím mám problém.

Podílela jste se coby modelka na focení dámských účesů kadeřníka Roberta Starého – jak se vám líbilo být modelkou?
Přibližně jednou za rok něco fotím, ale musím říct, že je to pro mě rok od roku náročnější. Při samotném focení si na to postupně zvyknu a je to lepší, ale obecně to ráda nemám. Záleží také na týmu lidí, který se na focení podílí a také je to hodně o tom, co mi obléknou, což v případě focení pro Roberta Starého bylo super. Celé focení bylo moc příjemné – taková silně ženská záležitost, vše velmi přirozené.

Co se týká vaší práce – čemu se teď nejvíce věnujete? Co chystáte?
Točím pořád Ulici, také jsem dotočila kriminální minisérii pro TV Prima. Chystám se na natáčení ještě jednoho seriálu.. ale co je pro mě momentálně hlavní, že začalo opět divadlo. S naší divadelní společností Verze hrajeme opět v Celetné a jezdíme na zájezdy. Do ledna uvedeme dvě nové premiéry – Vášnivost a Pravý západ. Opět si zvykáme na to, že jsme před lidmi. Vyšla jsem z toho, ale jsem šťastná, že se opět hraje a doufám, že to tak zůstane. Přeju si, aby se svět točil jako dřív a hlavně, aby děti chodily do školy!

profimedia-0334309546.jpg

Foto: Profimedia

Foto: Kolekce I AM WOMEN, Vlasy: Tým kadeřníků Salon Robert Starý, Make-up: Adriana Bartošová, Styling: Lenka Pavlů
Zdroj: Linda Rybová

Reklama