To mně bylo rovných jedenáct, když se nás soudružka učitelka v páté třídě ptala, čím bychom chtěli být. A já jsem jí řekla, že bych chtěla jezdit po Africe, bydlet v buši a zkoumat zvířata. Dostala záchvat a dala mi trojku z vlastivědy.

Vyvolávala nás tenkrát jednoho po druhém a já jsem se celá tetelila nedočkavostí, až na mě přijde řada. Otázka mé budoucnosti mně byla docela jasná. V televizi mi tenkrát naprosto učarovaly pořady, jako bylo Království divočiny, a v mém dětském mozku mi to přišlo hrozně jednoduché. Prostě vystuduju nějakou veterinu, nebo něco podobného, pak nastoupím do letadla směr Afrika a bude to.

Moje spolužačky chtěly být učitelkami, doktorkami, prodavačkami nebo baletkami, kluci strojvedoucími nebo popeláři. Vzpomínám i na stavitele mostů a astronoma. Ale soudružku učitelku vytočila právě a jen moje volba. Musela jsem si stoupnout před tabuli a vyslechnout si spílání na adresu mojí drzosti, neskromnosti a vůbec, co si o sobě myslím. Že stát mi bude platit vzdělání, abych si potom někde jezdila?

A hned před tabulí mě paní soudružka vyzkoušela z veverky obecné, lasice polní a sojky. Když tedy chci „zkoumat ta zvířata“. Zoologii jsem sice uměla i pozpátku, ale byla jsem jejím záchvatem tak zaskočená, že jsem si u tabule jen něco šeptala. „Nikdo tě neslyší!“ řvala, ale byla jsem dítě docela zakřiknuté, žádný odvaz, takže jsem hlas nezesílila. Kuňkala jsem si dál, až se učitelka fakt rozzuřila, dala mi kouli a já si šla sednout.

Na vysvědčení jsem pak dostala trojku, protože tvrdila, že sabotuju její hodiny a schválně mluvím potichu. Naštěstí jsme měli tuhle bolševickou madam jenom jeden rok, takže v šesté třídě jsem už měla z přírodopisu zase jedničku. Na zkoumání zvířat v Africe mě ale přešla chuť.

Pojďte se také zúčastnit dnešního vesměs veselého tématu dne: Čím jsem chtěla být

Čím jste chtěla být, když jste byla malá? A podařilo se vám tohle přání splnit? Jaké je vaše nynější povolání a jak moc se liší od toho, kterému jste se chtěla věnovat v dětství? Čím jste se řídila při výběru své profese?

Tohle všechno nás zajímá. Svoje příběhy, které můžete doplnit i obrázkem vašeho pracoviště nebo vás v akci, posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky bude Eva, která edituje, v průběhu celého středečního dne zveřejňovat a ty nejzajímavější samozřejmě odmění. Dnes je ve hře kosmetický balíček obsahující Pinnacle - tělové mléko s vůní mandlí a pemzu, dále můžete získat Activ F -šampon pro ženy proti padání vlasů a připraveno máme i něco sladkého.

Reklama