Čtenářka jitula.jitula nám svěřila svůj příběh, jak ji učil tatínek, ale překonala se až kvůli svému pejskovi.

Dobrý den,
dnes neváhám ani na vteřinu se do diskuze nezapojit.
Vytáhli jsme si se synovcem staré fotky z mého dětství a já mu vyprávěla, jak se učila plavat. Je teď zrovna v tom období, kdy se to učí on. Takže se to zrovna hodí. Pamatuji si, že jsme chodili na rybník Suchý. V té době nebyla žádná plovací křidélky, destičky. Tatínek mě držel nad hladinou a já se prostě snažila vytvářet pomyslná tempa. A bylo to docela prima. Ze začátku mě to moc nešlo, to je normální, a tak jsem se samozřejmě jako malé dítě vztekala a zlobila. Vím, že jsme to cvičili vždy jen asi půlhodinku a potom zase přišla veselá zábava a cachtání. Jednou jsme vzali na rybník i našeho pejska Matěje. Ten ovládal plavání bravurně. Hned jak uviděl rybník, jako by do něho vjel čert. Začal skotačit, dovádět a tahal nás do rybníku. A ten den se to stalo. Matěj plaval dál a dál. Věděla jsem, že pokud se mu chci vyrovnat, musím se hodně snažit. A usilovaná píle přinesla opravdu sladké ovoce. Ten den jsem poprvé udělala pár temp sama. A byla jsem z toho unešená. Všem jsem to hned ukazovala, všichni mě chválili a to mně samozřejmě dělalo dobře na dušičce. Pak už to bylo pokaždé jen čím dál lepší. A to je můj příběh.
Takové lehátko si pamatuji, že jsem jako již větší také mívala. Brávali jsme si ho k vodě. Mělo oranžovou barvu a bylo bezva.
Přeji Vám hezký slunečný den a hodně šťastných chvil strávených u vody


Děkuji jitule.jitule za Váš příspěvek. Můj pes Šmudla vodu, jak je znát ze jména, rád neměl. A když viděl napuštěnou vanu, prchal. A k tomu lehátku. Právě proto jsem ho vybral. Ty dnešní plastové nic nevydrží. Tohle se dá po propíchnutí zalepit a používat dále…


Dnes si povídáme na téma: Jak jsem se naučila plavat.

Klást otázky nemá smysl. Vytáhněte své fotky z dob, kdy jste se učily plavat, popište vaše pocity z prvních temp. Svěřte se s metodami, které na vás byly použity.

Na vše se těším na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A nejzajímavější příspěvek odměním. Odměním ho třídílným nafukovacím lehátkem, žádnou průhlednou umělohmotnou náhražkou. Prostě lehátko, jaké si pamatuji z dětství i se sadou na lepení.

To lehátko má i jméno. Bude to vaše Bára 3!

lehatko

Reklama