Co odradilo čtenářku Sstream od toho, stát se podomním prodejcem?


Krásný dobrý den všem,

První podomní prodejce, kterého jsem potkala, byla prodejkyně plastového nádobí. Věřím, že všechny znáte a není nutné popisovat. Snad jen tři hesla: úžasný design, velmi dobrá kvalita, cena, která spíš odradí.

Asi Vás to překvapí, ale po její návštěvě jsem se chtěla takovým prodejcem stát. To jsem ještě netušila, že jsou placeni prostřednictvím provizí z prodaného zboží a že neexistuje žádný paušál. Paní totiž zboží předváděla tak, že s mamkou a jejími kamarádkami vařila, povídala si a jen tak na okraj ukázala, co všechno ty věcičky umí. S ohledem na cenu se nějaká objednávka konala málokdy a pokud přesáhla 500 Kč tak už to bylo fakt něco. Paní dělala i 6 různých „party" za den. Byla moc milá a po „party" si zboží zabalila, poděkovala za kávu a za příjemné posezení a zase utíkala dál. Nikoho do ničeho netlačila. Nikdy.

Další podomní prodejci mě ujistili o správné definici osob provádějících tuto práci. Zcela jsem tento způsob nákupu zavrhla a těmto lidem se vyhýbám.

Vrátím se však k té první prodejkyni a k oné značce. Po letech se mi náhodou do ruky dostal jejich katalog. Ceny jsou stále v hvězdných výšinách a jejich katalog je pořád tak hezky zpracovaný. A obchodnice je příjemná paní, která mi dala katalog a pozvala na party, kde mají v plánu Italskou kuchyni a domácí zmrzlinu. Ceny surovin se po akci rozpočítají na účastnice a o odpolední zábavu je postaráno, děti jsou samozřejmě zvány.
Podomní prodej je uznávanou cestou prodeje ve všech západních zemích, jen naši „profesionálové" z toho udělali akorát další téma do rubriky krimi. Mezi ženami však tento prodej ještě žije na úrovni, na jaké by měl být. Alespoň co se kosmetiky či zrovna toho nádobí týče.

Je mezi námi nějaká prodejkyně? Kontrolují Vás společnosti, pro které pracujete? Má zákazník možnost zavolat do společnosti a stěžovat si na nevhodný přístup? Řeší to pak nějak ta společnost?

Přeji všem krásný prosluněný jarní den!
Sstream

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama