„Jé, kdybych takhle vypadala, to by se mi líbilo,“ nakrucuje se herečka před zrcadlem v divadelní zkušebně. „Ale vy takhle vypadáte. Že vy jste zhubla?“ lísá se švadlena, aby nemusela šaty zabírat. To je reálná scénka, kterou jsem mockrát zažila v jednom divadle. Mají tam kouzelné zrcadlo. Protahuje a zeštíhluje postavu, ale tak nenápadně, že jen lichotí a nebije do to očí. Korpulentní subrety se cítí spokojeně a zbytečně neprudí.

zrcadlo

Zeštíhlovací efekt zrcadla na obrázku je sice poněkud přehnaný, je to humorná nadsázka, ale ve skutečnosti to má podobný efekt. A nemyslete si, že se s takovými zrcadly nesetkáváte. Kouřová nebo zeštíhlující zrcadla mají v mnoha buticích ve zkušebních kabinách. Je to jen takový malý neviný podvůdek, abyste vypadala lépe, vyšší, štíhlejší a měla chuť oblečení koupit.

Co vy víte, co když vaše zrcadlo doma rozšiřuje a zkracuje a tohle je pravdivé?

Myslíte si, že vy tomuto triku nenaletíte? Víte, ve kterém velkém obchodním řetězci mají prolhaná zrcadla?

 


Posílejte mi dnes (středa 4. listopadu 2009) na e-mail redakce@zena-in.cz své zábavné historky o hypochondrech. Zajímavé uveřejníme a tu nejzábavnější odměníme malým dárkem! Více viz novinka: Natočili mi EKG - infarkt to nebyl...

Hrajte dnes soutěž: Vyřešte kvíz!