Poslední dobou jsou hodně módní dřevostavby. Majitelé takových domů v nich vidí návrat k přírodě a tradicím. Sruby a roubenky už nenajdete jen na horách, ale i ve venkovské a příměstské zástavbě. Zařizování takového domu má však svá specifika

Dřevo je bezesporu krásný přírodní materiál, který na člověka působí blahodárně. Proto jsou dřevostavby stále oblíbenější a rostou jako houby po dešti. Některé jsou dřevem pouze „opláštěné“, jiné ho využívají i v interiéru.

Má to ale svá úskalí. Dřevěný dům je určitě krásný zvenčí, ale na vnitřní zařizování klade poměrně vysoké nároky. Do dřevěného interiéru se většina nábytku musí vyrobit na zakázku, aby se dosáhlo dokonalé harmonie a ne zmatku. Ten bohužel vídám ve většině domů, které jsou prezentovány v časopisech o bydlení. Zvenku paráda a uvnitř nuda, jako by architektovi došla invence, nebo majitelům peníze.  

Jak by podle mého názoru měl vypadat dokonale zařízený dřevěný dům? Podívejte se do fotogalerie. Jde sice o velkoryse pojatou horskou chatu, ale inspirace se v ní najde dost.

Zdroj foto: Facebook Veranda.

Je takové přírodní bydlení také vaším snem, nebo je toho dřeva už na vás trochu moc? Jaké jsou podle vás klady a jaké zápory? Podiskutujete si na téma bydlení v dřevostavbách

Čtěte také:

 

Reklama