V současné době je v módě bytových interiérů spíš minimalismus. Jednoduché až strohé tvary, všude samé sklo, chladný kov a pokud možno žádné dekorace. Ale třeba vám tento styl nevyhovuje, připadá vám neosobní, neútulný a studený. Zkuste anglický.

anglie

anglieMáte raději solidní nábytek, kvalitní dekorační látky, krásné obrazy, uklidňující barvy? Pak by se vám mohl líbit anglický styl. Řeknete si, že už je to zase další extrém? Vybaví se vám ponurost viktoriánské doby, těžké fotely, hutné závěsy a zatuchlé přítmí staromládeneckých pokojů? To jsem si také myslela. Do té doby, než jsem náhodou zabloudila do jednoho zajímavého obchodu s anglickým nábytkem a bytovými doplňky.

 

anglie

Byla jsem doslova okouzlena a dokázala jsem si představit, že bych si takhle zařídila byt. A vůbec by nemusel působit „zapškle“, nevlídně a obstarožně. Naopak všechny věci od nábytku, přes textilie až po doplňky na mě dýchaly romantikou, pohodlím a solidností. Pravda, ceny byly také solidní, ale nikde není řečeno, že se nemůžete jen inspirovat a podobné kousky sehnat někde levněji. Možná už v podobném stylu bydlíte, ani o tom nevíte.

anglie

anglieCo je pro anglický interiér typické?

Mohutné sedací soupravy, mahagonový nábytek, textilie s květinovými motivy, tkané vlněné koberce, kostkované plédy, příjemné barvy, hlavně zelená a bordó, obrazy s motivy koní, nebo lodí, kvalitní porcelán.

 

Samozřejmě že se anglický styl nehodí do každého bytu. V paneláku ho docílíte jen těžko, chce to „solidní“ interiér starého domu nebo bytu s vysokými stropy, špaletovými okny a parketami.

Reklama