S optimismem mně vlastním jsem vyhodnotila, že i z okolí nevábné fabriky lze udělat oázu klidu a zeleně. Momentálně jsem úplně na začátku. Tedy mezi sutí, bahnem, betonem a šedí. Mám ale elán a hodily by se mi vaše zkušenosti…

Bez přírody se obejít nedokážu

Byť se přestavba domu rýsuje velice radostně, okolí je k pláči. Na letošní rok jsem si tedy naplánovala masivní zazelenění veškerého prostoru kolem něho. Nejsem nastavená dát na rady Radka, který tvrdí, že to je to poslední.

„Sorry, miláčku, ale okem střízlivým, než bychom se s touto vizí k tomu dostali, uschla bych tady v tom nehostinném prostředí jako křížala. Ty jsi celý den zavřený v kanceláři, nebo jezdíš kdo ví kde. Vrátíš se večer, momentálně za tmy, takže chápu, že Ti horor okolo domu uniká. Včera jsem vystoupila z auta a ke dveřím jsem musela doplavat. Do myčky aut bych se ani nepodívala. Zbytečné. Pohled z okna ve mně vyvolává sebevražedné sklony, na terase si připadám jako bezdomovec, a když jdu pěšky z nákupu, často si naši parcelu pletu s „parkem“, který mají na parcele naši opálení sousedé. Všechno je to jen moje aktivita a udělám si to sama. Včera jsem zakoupila rycí vidle, několikero hrábí, pár pytlů se zemí a ještě hodlám nějakou nechat navézt. Také jsem již zásobena mnoha cibulkami rozličných květin. Visí na tom má duševní svěžest a mentální připravenost.“ Již neprotestoval, dokonce se nabídl, že zem, po které prahnu, sežene vedle v Německu. Když máš tedy to trauma.“
Malé osobní vítězství jsem oslavila zakoupením krumpáče.

Za každou radu budu vděčná

V Praze jsem měla malou zahrádku. Ovšem velikostí byla srovnatelná s planetou malého prince, takže to bylo o několika tulipánech, měsíčku a gladiolách. To zvládne každý. S tímto novým úkolem, který jsem před sebe statečně postavila, je přede mnou pole neorané. Téměř doslova vzato, plus suť.

Mám odhodlání, energii, elán, sebedůvěru, spoustu optimismu a zdravé ruce. Co nemám, jsou zkušenosti s tak velkou plochou. Nevím, co si můžu dovolit, a tak budu vděčná za užitečné rady a postřehy. Mám pocit, že je mezi vámi určitě mnoho takových, kteří už něco podobného zrealizovali. Předem děkuji.

Realita
 
Chtěla bych asi něco jako pořádnou skalku a u příjezdové cesty třeba túje, nebo nějaký ozdobný keř. 

 

 

 

 

 


Nějak tak :-)
  

 

  Musí zůstat místo pro auta, ale pěkně v zeleni. Možná by nebyla místy špatná zámková dlažba.


 

 

 

 

 

 

 
Vchod a část zepředu. Ráda bych nenápadnou cestičku a nějaký keřík.
Vpředu pak hodně kytek a růže.

 

 

 

 

 

 

 

 
Ne, není to nadlidský úkol. Mám za to, že na to mám :-)   

                                             
Reklama