Čtenářka monkee dokáže spoustu věcí spráskat a vyrobit a ještě více jich miluje. A ochutnat by chtěla výbornou mořskou rybu. Díky monkee za Váš příspěvek. Kambalu jsem doma připravoval cca před rokem a její maso je opravdu chutné…

Pěkný červencový den všem.
Počítám se mezi ty, co mají rádi kvalitní a chutné potraviny a klidně jich může být hodně, chi chi. Dokážu se přeplácat kvalitní čokoládou stejně jako kotlem výborného dubového salátu (můj poslední objev).

Dokážu se napráskat výborným pstruhem na másle stejně jako cuketou nebo lilkem naplněným kopcem dobře ochucené sekané. Tu sekanou si dělám sama a sama si do ní melu maso.

Dokážu si vychutnat čerstvý domácí chleba namazaný máslem, posypaný výbornou mořskou solí s bylinkami (od J***a je nepřekonatelná) a k němu přikusovat slaďounkou mrkev.

Dokážu se naládovat při nedělní svačině originálním italským tiramisu stejně jako klasickým koláčem s tvarohem, mákem a povidly. Sama si peču chleba i housky, užívám si přitom pocitu, že vím, co v nich mám a hlavně, co v nich NEMÁM.

Miluju různá koření a miluju všechnu možnou zeleninu. Proto představa hodnotného oběda pro mě znamená dobře ochucený kus masa (nebo i nudličky či mletá směs) s kupou dobře namíchaného zeleninového salátu místo klasické přílohy, pokaždé jiného. I když přiznám, brambory, hranolky a bramborovou kaši miluju taky.

Taky miluju bramborové šlejšky s mákem (každý ať si dosadí svůj název podle kraje, v němž žije), domácí pizzu nebo plněné ovocné knedlíky.

Prostě miluju různorodou stravu a zásadní je pro mě chuť. A taky to, že když si jídlo připravím sama, vím, co v něm je. A kde a jak nakupuju? Využívám všechny možnosti, které se mi naskytnou, tržišť i prodejen masa mám v okolí dost a vždycky uvítám, když znám i původ potraviny. Že někdy vyjde jídlo na 15 Kč a někdy na 80? V průměru jím tak, abych všechny peníze neprojedla a zbylo i na jiné věci a koníčky.

Sama si velím a sama si uvařím a sním. A když přiberu, zlobit se můžu jen sama na sebe.
monkee
 
A jakou potravinu bych chtěla ochutnat? Určitě nějakou, u nás málo dostupnou, ČERSTVOU mořskou rybu, např. kambalu. Mražené u nás koupím, s těmi čerstvými už je to poslabší...


Dáváte v jídle přednost kvalitě, nebo kvantitě?

  • Kupujete potraviny ve slevách?
  • Nebo výhradně od malovýrobců?
  • Dáváte přednost značce BIO?
  • Nakupujete na trzích?
  • Změnili se vaše návyky a chutě časem, jako mně?
  • Fandíte spíše Pohlreichovi, nebo Babicovi?

Na všechny vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes na konci editace v 16. hodin odměním. Ke svému příspěvku napište, o jaký druh potraviny, o které sníte, ale ještě jste ji neměla možnost ochutnat, máte zájem, a já jedné z vás přání splním! K mání je dnes v podstatě cokoliv, od šnečích jater (nestojí to za to)  po krokodýlí maso (chutná jako kuřeryba) …

Reklama