Chtěla byste jít s Jakubem na ryby?
MN: Určitě ano, říkám mu to pořád.
JV: Já ji jednou vezmu, to je jasné, ale bude to tedy za zásluhy. Zároveň musím vymyslet nějaký rybolov, u kterého bude trpět stejně, jako já trpím u tréninků.
5d8358295a220obrazek.png
Jaká je Míša učitelka tance?
JV: Nesmírně pečlivá, ale taky přísná a až pedantská, což mi vyhovuje. Já nejlépe pracuji pod stresem. A nejenom že je skvělá tanečnice, ale umí to i „polopatě“ vysvětlit, že to i taková lopata, jako jsem já, pochopí.


Jaký je Jakub student?
MN: Já jsem vážně spokojená. Je to detailista a je vidět, že tomu skutečně chce rozumět do hloubky.
Co Vás více baví, latina, nebo standard?
JV: Nedokážu vůbec říct. Je to pro mě všechno tak nové, že se v tom spíše ještě hledám.
MN: Jakub je živel, takže to vidím tak, že mu spíše půjde latina, ale zároveň má romantickou duši. Takže se mu líbí hudba k standardním tancům. Je pravda, že standard je také pro muže všeobecně přirozenější.


Co je Jakubovou silnou a slabou stránkou?
MN: Jeho silnou stránkou jsou určitě nohy. Nebude mít problém s rychlostí a s kroky. Slabší stránkou je zase držení těla. Není zvyklý mít úplně rovná záda a dlouhý krk.


Jaké jsou Vaše cíle ve StarDance?
JV: No, při nejhorším vypadneme ve druhém kole, Míša se vrátí k učení a já k rybaření. Já vlastně tu ambici vyhrát příliš nemám. Budu rád, když Míšu nezklamu, dostaneme se co nejdále a pobavíme lidi. O té zábavě ta soutěž je, ne o tom, abych se stal profesionálním tanečníkem. Musím ale říct, že je to velmi náročné. Nečekal jsem například, kolik to zabere času. Navíc já se snažím to brát skutečně poctivě, takže chodím do fitka, na fyzioterapii a k tomu máme někdy i dvoufázové tréninky. Ostatní práce jde stranou, ale když už jsem se do toho pustil, tak to chci dělat naplno.
MN: Chci v soutěži vydržet co nejdéle a zároveň si to co nejvíce užít. Čili když už tomu ten čas dáváme, tak by bylo škoda nezatančit si co nejvíce tanců při přímých přenosech. Navíc jsme si vybrali skladby, které se líbí nám oběma, čili se na každé kolo těšíme.

5d835840b5df8obrazek.png
Co je těžší zvládnout čtyřhodinový trénink, nebo se čtyři
hodiny prát se sumcem?
JV: Je to úplně něco jiného. U obou těch činností zapojujete jiné svaly. U tance například takové, o kterých jsem ani nevěděl, že je mám. Je pravda, že jsem byl vždycky spíše vytrvalec, a to mi pomáhá. Ale jak už jsem říkal, začal jsem dokonce chodit i na fyzioterapii, abych měl efektivníregeneraci, a musím říct, že je to fakt potřeba. Ale musím říct, že tělo už si pomalu zvyká. Naučil jsem se, že tanec musí bolet, aby dobře vypadal.

Děláte ještě něco pro regeneraci?
JV: Mimo tu fyzioterapii jsem začal užívat i nějaké doplňky stravy, jako jsou proteinové nápoje nebo BCA. V podstatě jako kdybych dělal vrcholový sport.
MN: Za to jsem velmi ráda, že to Jakub bere tak zodpovědně. Díky tomu je menší pravděpodobnost, že třeba dojde k nějakému zranění.


Jak zvládáte taneční boty?
JV: To je katastrofa. Když jsem se poprvé postavil na ty podpatky na latinu, tak jsem si nedovedl představit, že v nich budu chodit, natož tancovat.

5d83586813da8obrazek.png
Jak si myslíte, že budete zvládat stres přímých přenosů?
MN: Jsem ráda, že jsem zažila živé vysílání z tréninku pro ČT24. Dalo mi to takový klid a jistotu, že to zvládneme.
JV: No Míšo, to pak ale bude úplně něco jiného. Já třeba vůbec nevím, jak na tom budu. S přímými přenosy mám velkou zkušenost, díky tomu právě vím, že buď budu šíleně nervózní, anebo naopak úplně v klidu, ale rozhodně nic mezi tím.


Mají tančení a rybaření něco společného?
JV: No určitě je to trpělivost, jak v přírodě u vody, tak na tanečním parketu bez trpělivosti do cíle nedojdete. Oba obory se taky nedají okecat, ale musí se odmakat.

Čtěte také:

Reklama