Reklamovat zboží je vždy zážitek. Člověk si v dobré míře něco pořídí, koupí, vezme a těší se, jak si to užije. Najednou zjistí, že vše není, jak má být. Čas od času nad vadou mávneme rukou, protože nám to nestojí za tu námahu a zboží třeba slouží. Skoro bezvadně a malá vada je přece roztomilá, že?

Jenže pak nastane chvíle v životě, kdy už se oči zavřít nedají. Něco se buď rozbije, nebo to nevyhovuje, a nebo nás někdo dokonce, nedejbože, napálil a doběhl! Ale minimálně z vyprávění to známe každý. Už jen to v sobě přemoci. Spousta z nás nemá ráda potíže, chce být v klidu… A reklamace obvykle znamenají konec klidu. Musíte vyvinout aktivitu už jen tím, že někam musíte. Kde je ovšem zaručeno, že vše pak proběhne v klidu?

Jen výměna věcí s nepříjemným prodavačem je dost hrozná, natož když chcete zboží vrátit! Někdy to znamená přímo konflikt! Bude na vás ošklivý a zlý, může vás napadat, že jste podvodníci vy a ne on, zkrátka asertivitě se meze nekladou a určitě je mezi vámi dost lidí, kteří než aby tohle všechno snášeli, raději se na reklamaci „vykvajznou“ a jdou zkusit štěstí znovu někam jinam.

Veselé zážitky jsou prý také s nákupem na tom, čemu já říkám Výlet s překvapením. Napíšou, že za 100 Kč vás odvezou někam na výlet, ale nikde se nepíše, že vám tam budou valit do hlavy kyty, abyste si koupila hrnce za 30 tisíc. A že oni umí člověka zblbnout. A vracejte jim to pak, když je to zboží, které nechtějí oni sami – natož vy! Určitě máte nějakou podobnou historku, která se stala vám nebo známým.

A co nákupy přes internet? Kupodivu nemám zvěsti, že s těmi by byl nějaký problém, ale třeba se stalo něco nemilého vám a reklamace se nezdařila. Internetové nákupy jsou u nás stál ještě v plenkách a pro mnoho lidí jsou pořád velkou neznámou. Jaké máte zkušenosti?

Nebo pouhopouhá reklamace jídla či nápoje v restauraci! Co to může být za nervy! Já onehdy snědl nedaleko redakce půlku sekané a druhá půlka byla zkažená. A teď to vysvětlujte. Nakonec jsem jim zaplatil tu polovinu, „urazil“ celý lokál a zařekl se, že už tam nevlezu! Ještě před měsícem, před výměnou osazenstva to přitom byla nejlepší hospoda v celém okolí!

Tak mi napište, co se vám kdy stalo s reklamací! Všechno v pořádku? Nebo to byla tragedie?

Co se vám stalo kdy nejhoršího?
Nebo reklamujete bezproblémově?
Máte radu, čemu se přímo vyhnout?
Nevrátili vám někdy peníze?
Splakali jste někdy nad výdělkem?
Reklamace všeho druhu!
To je dnešní téma!

Napište mi na mail redakce@zena-in.cz
a já odměním ten nejlepší příspěvek!

Reklama