Vytáhnout z šuplíku, stisknout tlačítko a vložit do podpaží. Počkat několik desítek vteřin a následně možná celý proces opakovat. Někdy i několikrát za sebou. Nová revoluční technologie vše mění...

CemioVětšina z vás má doma jistě digitální teploměr. Měření s ním je poměrně snadné. Většina z nich disponuje i ohebnou špičkou pro komfortnější měření. Některé z vás si možná pamatují i rtuťový, u kterého si všichni vzpomínáme na „setřepávání“ rtuti před začátkem každého měření. Na trhu se však již objevují přístroje, jejichž technologie vám umožní změřit si teplotu, aniž se teploměr dotkne vašeho těla.

Bezkontaktní teploměry

Toto vše je možné díky infračervené technologii. Při měření bezkontaktním infračerveným teploměrem je využívána skutečnost, že lidské tělo, které je zahřáté, vyzařuje energii. Množství vyzařované energie roste se vzrůstající teplotou těla. Bezkontaktní teploměr měří pomocí infračerveného paprsku právě množství vyzařované energie.

Cemio

Ilustrační foto

Hlavní výhody

Jaká je hlavní výhoda bezkontaktních teploměrů? Hlavní výhoda, jak už název napovídá, spočívá především v tom, že nedochází ke kontaktu s lidským tělem. Teploměr pouze vezmete do ruky, přiložíte na vzdálenost kolem 5 - 8 cm a stisknete. Toto ocení především maminky menších dětí, u kterých se měření teploty často mění v pěkný „boj“. To ovšem s bezkontaktním teploměrem odpadá. Enormní výhoda je to především u velmi malých dětí, které tak maminka kvůli měření nemusí vůbec probouzet. Velké podsvícené LCD displeje navíc zajistí snadnou čitelnost naměřené hodnoty i během nerušeného nočního spánku dítěte. Nejlepší bezkontaktní teploměry dokáží změřit teplotu vašeho dítěte už během 1 sekundy. Další výhodou je bezesporu paměť zařízení. Můžete tak zpětně sledovat, jak se teplota vašeho dítěte vyvíjela.

cemio

Ilustrační foto

Univerzální využití

Pokud jste již nyní přesvědčena bezkontaktní teploměr vyzkoušet, to co uslyšíte, vás jen ve vašem záměru utvrdí. Ty nejlepší přístroje na trhu dokáží navíc měřit i teplotu okolních objektů. Jak tuto funkci využít? Můžete měřit teplotu mléka v lahvičce, vody ve vaničce a vlastně všeho co vás napadne. Teploměr tak získává úplně nový rozměr a stává se plnohodnotným pomocníkem v domácnosti během nemoci, ale i mimo ni.

Pro výběr správného teploměru doporučujeme shlédnout velké testování teploměrů v pořadu Černé ovce. Případně všechny výše uvedené parametry splňuje například bezkontaktní teploměr Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland. Více informací o tomto teploměru získáte na www.cemiosmart.cz.

 
Brzy se můžete těšit na testování teploměru Metric 308 SMART od švýcarské společnosti Cemio Switzerland.