Nejsilnějším vjemem na světě prý je vůně. Nejsilnějším a také netrvalejším… Vůně je podle mě také jedna z podstatných magických pomůcek, které existují. Když jsem žila s jedním z mých dlouhodobých partnerů, milovala jsem na něm vůni dýmky, kterou kouřil. Byla to nesmazatelná vzpomínka na našeho tatínka. Vždycky když dýmku kouřil, byla jsem malým dítětem, které sedělo v naší staré červené kuchyni, pod lustrem ve tvaru obrovského zvonku z provázků, náš táta seděl na židli a poslouchal staré rádio, které bylo v obří vestavěné skříni… :-)

Podzim je tady, ať již ten astronomický, či ten skutečný, pocitový. Vzduch voní jinak. Všechno kolem nás se mění a stahuje pomalu do sebe. Toto období mám zvlášť v oblibě, kdy to všechno začíná. :-) 

chris

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Jako jsem vůni dýmky vždy zbožňovala, nedávno jsem měla úplně opačný zážitek. Jedna z mých vášní je nakupování květin v květináčích a ty podzimní jsou podle mě obzvlášť pěkné, všechny ty barevné bobulky, vřesy a především chryzantémy. Jednu takovou nádhernou v červeném provedení jsem si před pár dny také koupila, a když jsem jí v igelitce věšela na řídítka svého bicyklu, že si ji odvezu domů, přišlo to… Závan té podivně hořkosladké vůně, která je pro tuto podzimní květinku charakteristická, mě opět přenášedlem dostal do dětství. Naše máma tyto květiny pěstovala na chalupě a na podzim si je řezané vždy vozila do Prahy do vázy. Pro mě to bylo nefalšované utrpení, pozvracela jsem se většinou do deseti kilometrů od výjezdu.

Jedna velmi moudrá osoba mi před časem řekla, že to, co nejvíc nechci, to nejvíc potřebuji, a i proto, jsem se rozhodla o chryzantémě dozvědět něco víc. Květová terapie podle Doreen Virtue o této krasavici píše: Energetické vlastnosti chryzantémy jsou důležité! Zlepšuje rodinné vztahy, léčí sourozeneckou rivalitu a dovoluje členům domácnosti, aby spolu vycházeli.

Je ve spojení s archanděly Chamuelem a Raguelem s čakrami pak kořenovou, solární a srdeční. Chryzantéma je podle této vědmy jako hezké, vřelé a příjemné objetí. Do našich domovů dokáže vnést jednotu, takže všichni kdo žijí pod jednou střechou, spolu mohou vycházet v míru. Zbavuje nastavení našeho ega od žárlivosti a rivality. Chryzantéma je podle tohoto jemného učení skvělým pomocníkem pro lidi, kteří spolu nevycházejí. Květ pomáhá nastolit rovnováhu, takže místo hádek a hašteření je více humoru a legrace. Doporučuje se jako součást výzdoby, pokud doma pořádáme večírky a hostíme své přátele.

Jemným poselstvím této podzimní květiny je podle Doreen takové: pomohu vám stmelit vaši rodinu a vyléčit jakoukoliv rodinnou rozepři. Členové vaší rodiny si s mou tichou pomocí budou bližší než kdy jindy, pomohu vám, abyste spolu vycházeli v harmonii a lásce. Dovolte mi vyčistit sebemenší druh žárlivosti a zároveň vám pomoci odstranit sourozeneckou rivalitu. Každé lidské bytosti chci připomínat legraci a lásku, které spolu sdílejí, a po čem jeden od druhého touží. Velmi ráda pracuji s rodinami, které nejsou v rovnováze nebo jsou dysfunkční.

Je to zvláštní, když se tak nad tím zamyslím, vychází mi z toho, že pokud je mi z této vůně na zvracení, asi nejsem schopná tuto pomoc přijmout, co myslíte? Když jsem byla u jedné léčitelky s migrénami, velice mě překvapila, když mi naordinovala chléb s máslem a lístky určitého druhu chryzantémy, nakrájené na malé kousíčky na tento chlebík poskládané. :-)

Přečtěte si také:

Reklama