shutterstock-663766531.jpg
Ilustrační snímek / Foto: Shutterstock

Christian Siriano přišel s návrhem celorozepínacích šatů s objemnou sukní z tisíců vrstev měkkého růžového tylu lemovaného černě. Šaty vypadají jako oblečení pro opravdu urozenu královskou dceru. Šaty si vyzkoušela i herečka Alicia Silverstone, která je oblékla na panství u jezera Como v Itálii, kam se dokonale hodily.

Plesové šaty od Siriana se ve skutečnosti skládají ze dvou částí: nařaseného živůtku bez ramínek a nadýchané sukně do tvaru A. Oba prvky jsou vyrobeny ze stejné světle růžové látky s jemnou černou výšivkou. Fotografie Silverstone v plesových šatech zdůrazňují dramatické proporce modelu a vlečku táhnoucí se široko daleko.

„Někdy prostě potřebujete růžové šaty v Como s Alicia Silverstone!“ napsal na svůj Instagram k jedné z fotek, kde herečka pózuje v šatech, návrhář. Snímky okamžitě získaly tisíce lajků a pozitivních komentářů, kde lidé nešetřili chválou a obdivem.

Kdo je Vincent Siriano?

Christian Vincent Siriano je americký módní návrhář a zároveň také člen Rady módních návrhářů Ameriky. Poprvé si získal pozornost světa, když vyhrál čtvrtou řadu americké designérské soutěže Project Runway v roce 2007 a stal se tak nejmladším vítězem série. V roce 2018 byl Siriano zařazen do žebříčku 100 nejvlivnějších lidí roku časopisu Time.

Stejný rok oslavil 10. výročí své módní řady přehlídkou podzimní kolekce v New Yorku, na které zazářila rozmanitá skupina modelek včetně Ashley Graham, Selmy Blair a Danielle Brooks. Zúčastnila se jí řada celebrit v čele s Cardi B, Meg Ryan, Laverne Cox a Whoopi Goldberg.

Siriano také navrhl několik rób pro herce Billyho Portera, včetně té, kterou měl herec na 91. udílení Oscarů v roce 2019. V roce 2020 během pandemie COVID-19 se Siriano a jeho módní tým dobrovolně přihlásili k šití roušek pro zdravotníky.

profimedia-0776365605.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Instagra/Christian Siriano, Vogue, Time, Vanity Fair, Today

Reklama