C-Thomas-Steinlechner-debutankta.jpgFoto: Thomas Steinlechner

Jako zdroj inspirace pro vytvoření uměleckého šperku posloužil světoznámému designérovi Christianu Delacroix návrh Marie Großbauer, organizátorky Plesu v Opeře. Ta přišla s nápadem nechat se inspirovat korunou Královny noci z opery Kouzelná flétna Wolfganga Amadea Mozarta. Krystaly v návrhu osvětlují hvězdu uprostřed korunky Swarovski, která je osázena dalšími dvěma uskupeními krystalů Swarovski – celkem jich bylo použito 72. „Pro vytvoření něčeho zcela neobvyklého pro debutantky jsem se nechal inspirovat světly hvězd a Mozartovou ikonickou operou“, vysvětluje s nadšením Lacroix.

Kreativní partnerství

Již několik let spojuje společnost Swarovski a Christiana Delacroix kreativní partnerství založené na úspěchu. Renomovaný kostymér Lacroix používá krystaly už několik let Swarovski pro efektní výpravu řady baletních produkcí. „Byl jsem hrdý a zároveň šťastný, když mě od Swarovski požádali, abych navrhl korunku na Ples ve vídeňské Opeře“, dodává Lacroix.

C-Thomas-Steinlechner-korunka.jpg
Dlouholetá spolupráce

Swarovski a Ples ve Vídeňské státní opeře jsou spolu neoddělitelně spjaty již od 50. let 20. století. Každoročně vytváří Swarovski působivé korunky debutantek ve spolupráci s vždy jiným mezinárodním designérem. V předchozích letech spolupracoval Swarovski mimo jiné s významnými návrháři jako Karl Lagerfeld, Donatella Versace či úspěšnou dvojicí Dolce & Gabbana. Kontinuální podporou Plesu v Opeře ukazuje Swarovski své angažmá v umělecké tradici a kultuře.

Vídeňský ples v Opeře
Vídeňská státní opera se řadí k nejvýznamnějším operním domům na světě. Sezóna probíhá vždy od září do června a nabízí přes 300 představení více než 60 různých operních a baletních děl. Každoročně zde hostují přední operní hvězdy a dirigenti. Jendou ročně se Vídeňská státní opera promění v zářící plesový sál: pro Ples ve vídeňské Opeře, který je známý jako tradiční rakouský ples po celém světě. Tato velká hudební slavnost na konci masopustu spojuje vysokou kulturu se zábavou a dává prostor pro setkání více než 5 000 umělců, podnikatelů, osobností z politiky, sportu, zábavy a všech milovníků plesů.