Do naší republiky dorazila chřipková epidemie. Nemocných už je tolik, že některé nemocnice zakázaly návštěvy pacientů. Jestli se tedy chystáte za svými příbuznými či známými do nemocnice, zjistěte si nejdřív, zda je to možné.

Hlavní hygienik ČR MUDr. Vladimír Valenta PhD. prohlásil 15. ledna, že na území ČR probíhá chřipková epidemie. Podle dat Státního zdravotního ústavu se zvýšily počty pacientů s akutní respirační infekcí v uplynulém týdnu v průměru o 34 %, počty nakažených chřipkou o 88, 2 %. K 14. lednu bylo v ČR hlášeno celkem 99 případů závažných onemocnění chřipkou, z nichž 16 osob zemřelo.

V nejhůře postižených krajích už zrušilo návštěvy mnoho nemocnic, např. ve Zlíně, v Pardubicích, Jihlavě, Havlíčkově Brodě či Benešově, ode dneška platí zákaz také v příbramské nemocnici. „Do odvolání je vyhlášen plošný zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů, a to na všech lůžkových jednotkách,“ sdělil ředitel ON Příbram MUDr. Stanislav Holobrada. V Křižánkách na Žďársku je kvůli 80procentní nemocnosti žáků zavřená i mateřská a základní škola, a to až do 18. ledna.

Reklama