Všichni ji známe, všichni jsme ji někdy měli: nemoc nazvanou chřipka. A jako každý rok i letos u nás nastala chřipková epidemie. Ulehly jste také, nebo jste se zatím této chorobě vyhnuly?

ColdrexO chřipce už jsme v našem magazínu psali několikrát. Nedávno probíhala na www.zena-in.cz také anketa Jak řešíte chřipku? Zapojilo se do ní 1056 čtenářek. A jaké jsou výsledky?

Chřipku rozhodně nepovažujete za banální nemoc, což si myslí 79,39 % z vás. Téměř všechny (92, 46 %) víte, jak chřipku poznat i jaké jsou její nejčastější příznaky: náhlá vysoká horečka, trvající i několik dnů (zvolilo 70 % z vás), bolest hlavy (80,19 %) nebo bolest svalů (91,05 %). Pouze 25 čtenářek odpovědělo, že chřipku ještě nikdy v životě nemělo, ostatní už byly nemocné buď jednou (10,58 %), maximálně pětkrát (47 %), nebo i víckrát (40 %).

A jak je to s chozením k lékaři a do práce? Ani chřipka není pro většinu z vás důvodem, abyste šly k lékaři, celých 64,2 % tam s chřipkou nejde. Ještě horší je to s prací: pouze čtvrtina chřipku vyleží až do úplného vyléčení, 47, 57 % zůstane doma jen po dobu, kdy je průběh nemoci nejhorší, 16,08 % je doma jen den či dva a pak jde do práce. A 12,18 % z vás si nemůže dovolit zůstat doma, a tak chodí do práce i s chřipkou.

Zajímavé jsou vaše metody léčby. Většina (60,99 %) se léčí klasicky – čaj, med, vitaminy, klid na lůžku, vypotit se; 20,84 % si nechá poradit od lékaře a 17,3 % v lékárně. Reklamy v tomto směru inspirují jen 0,86 % lidí. Co se týká léků, preferujete hlavně tablety s látkou proti bolesti a potlačující teplotu, horké nápoje, nosí sprej a tablety na více příznaků, tedy multisymptomatické – tento výraz zná 95,32 % z vás. Méně pak při léčbě používáte pastilky, šumivé tablety a sirup.

Tak takový je výsledek naší redakční ankety. Téma chřipky ale tímto určitě neopustíme. Rádi bychom zveřejnili příběhy týkající se chřipky, proto se na vás obracíme s prosbou o vaše zážitky, zkušenosti a příhody s chřipkou. Budeme rádi, když nám o tom napíšete.

Náš tip pro úspěšný boj s chřipkou: Coldrex Max Grip lesní ovoce vám v období chřipek pomůže pomoci

Chřipková epidemie je v plném proudu. Toto nakažlivé virové onemocnění se z člověka na člověka šíří tzv. kapénkami, k jejichž uvolnění dochází při kašlání, kýchání, ale i běžném mluvení. Proto se onemocnění snadno šíří světem a vzniká sezonní epidemie. Začněte proti ní bojovat již při prvních příznacích. Ochutnejte horký nápoj Coldrex Max Grip s novou jedinečnou příchutí lesního ovoce.

Soutěžte a vyhrajte krásné ceny:

Obrovská síla v jedné dávce nového Coldrexu Max Grip zbaví vaše tělo příznaků chřipky a nachlazení a vrátí vám jasnou mysl. Tu si také můžete procvičit v nové soutěži, kterou naleznete na webové stránce www.jasnamysl.cz. Projděte 6 herními koly a podle dosažené obtížnosti získejte odpovídající slevu nebo hodnotné ceny. Cílem každého kola je zapamatovat si rozložení figurek na šachovnici a v druhé fázi je v co nejkratším časovém limitu poskládat na správná místa. Při úspěšném zanesení figurek na hrací plán je kolo ukončeno a soutěžící je vybídnut k pokračování do dalšího kola nebo k výběru aktuálně získané slevy. Každý týden vyhrávají 4 nejrychlejší, první z výherců získá tablet Google Nexus 7, další tři stolní hru Carcassonne. Více informací včetně pravidel hledejte na www.jasnamysl.cz.

Dospělým s tělesnou hmotností nad 65 kg je doporučeno užívat 1 sáček rozpustného nápoje Coldrex Max Grip po 4-6 hodinách, maximální denní dávka jsou 4 sáčky. Coldrex Max Grip horký nápoj lesní ovoce můžete zakoupit v kterékoliv lékárně bez lékařského předpisu. Doporučená cena balení s 5 sáčky je 110 Kč, balení s 10 sáčky je za 159 Kč. Léčivé látky v přípravku nezpůsobují ospalost. Nemusíte se tedy bát např. usednout za volant nebo se věnovat aktivitám, při kterých je třeba se soustředit.

Coldrex Max Grip je lék k vnitrnímu užití. Pozorně si přečtěte příbalový leták.

Reklama